Anglia – Iran: irański bramkarz złamał nos i stracił przytomność

Ali Beiranvand
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ali Beiranvand

Reprezentacja Iranu nie zaczęła dobrze meczu z Anglią w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Już w pierwszych fragmentach rywalizacji po zderzeniu z Harry Kane’em z placu gry musiał zostać zniesiony bramkarz Alireza Bejranwand. Golkiper ekipy Carlos Queiroza został uderzony w nos, po czym długo nie mógł podnieść się z murawy. Ostatecznie został zmieniony.

  • Reprezentacja Iranu już w 19. minucie z powodu kontuzji straciła swojego bramkarza w meczu z Anglią
  • Po zderzeniu z Harry Kane’em spotkania nie mógł kontynuować Alireza Bejranwand
  • Irański bramkarz musiał opuścić boisko z powodu złamanego nosa

Anglia – Iran: Kane powalił Bejranwanda

Reprezentacja Iranu nie była faworytem w starciu z Anglią, ale zamierzała zawiesić wysoko poprzeczkę rywalom, starając się grac agresywnie. Tymczasem już w pierwszym kwadransie rywalizacji nieszczęśliwie trafiony w nos został Alireza Bejranwand. Irański bramkarz został uderzony przez Harry’ego Kane’a, który złamał Irańczykowi nos. Później bramkarz reprezentacji Iranu stracił przytomność, ale szybko doszedł do siebie.

Po interwencji służb medycznych irański zawodnik zmienił koszulkę i chciał kontynuować grę. Ostatecznie jednak zdrowie mu na to nie pozwoliło, bo prawdopodobnie miał zawroty głowy, po których położył się na murawie. Opuścił boisko na noszach, a w jego miejsce wprowadzony został Seyed Hossain.

Reprezentacja Iranu w grupie B będzie mierzyć się również ze Stanami Zjednoczonymi i Walią. Kolejny mecz na turnieju podopieczni Carosa Queiroza rozegrają w piątek 25 listopada z Walią.

Czytaj więcej: FIFA została zmuszona do interwencji przed meczem Anglia – Iran ws. biletów

Komentarze