Euro 2020: Walia – Szwajcaria

W drugim spotkaniu grupy A Euro 2020 reprezentacja Walii zmierzy się ze Szwajcarią. Obie drużyny czeka na ten mecz długa podróż, bowiem spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Olimpijskim w Baku. Trudno w nim wskazać zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. W naszej zapowiedzi znajdziecie aktualne kursy i ofertę bukmacherów na ten mecz, a także nasze typy i przewidywania.

Obie drużyny w Euro 2020 z pewnością będą nawiązać do ostatnich Mistrzostw Europy. Walia była bowiem rewelacją turnieju we Francji, zajmując wspólnie z reprezentacją Niemiec trzecie miejsce. W półfinale uległa wówczas późniejszemu triumfatorowi – reprezentacji Portugalii. Powtórzenie tego wyniku latem wydaje się nierealne.

Z kolei Szwajcaria podczas ostatnich finałów mistrzostw Europy wyszła z grupy, by w 1/8 finału przegrać po rzutach karnych z reprezentacją Polski. Teraz dla Helwetów dotarcie do tej fazy wydaje się być celem minimum. Kluczowe będzie jednak pierwsze spotkanie z Walią.

Walia – Szwajcaria, historia

Bilans dotychczasowych konfrontacji obu zespołów zdecydowanie przemawia na korzyść reprezentacji Szwajcarii, która wygrała pięć z siedmiu dotychczasowych pojedynków z Walią. Pozostałe dwa mecze zakończyły się zwycięstwem drużyny z Wielkiej Brytanii.

Ostatni raz obie drużyny miały okazję rywalizować ze sobą podczas eliminacji Euro 2020. Wówczas oba mecze zakończyły się wygranymi gospodarzy. Szwajcaria w Bazylei wygrała wysoko 4:1, natomiast Walia zrewanżowała się zwycięstwem 2:0 w Swansea.

Walia – Szwajcaria, kursy

Walia – Szwajcaria 1×2 kursy
Wygrana
Walii
Remis Wygrana
Szwajcarii
STS 3,30 3,10 2,35 Sprawdź ofertę STS
Betclic 3,40 3,15 2,35 Sprawdź ofertę Betclic
PZBuk 3,40 2,95 2,35 Sprawdź ofertę PZBuk
Fortuna 3,15 3,00 2,35 Sprawdź ofertę Fortuny
LVBet 3,45 3,00 2,35 Sprawdź ofertę LVBet
Milenium Sprawdź ofertę Milenium
Etoto 3,50 3,05 2,40 Sprawdź ofertę Etoto
forBET 3,40 3,15 2,35 Sprawdź ofertę forBET
NAJWYŻSZY KURS
Kursy aktualne na 04.02.2020 13:07

Oferta legalnych bukmacherów wskazuje, że większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu daje się reprezentacji Szwajcarii. Najlepszy kurs – 2,40 – na takie zdarzenie można aktualnie znaleźć w ofercie Etoto.

Przejdź na stronę Etoto!

Walia – Szwajcaria, typy i przewidywania

Dla obu drużyn pierwsze spotkanie turnieju finałowego będzie miało kluczowe znaczenie dla dalszej rywalizacji. Tym bardziej, że zdecydowanym faworytem tej grupy jest reprezentacja Włoch. Na papierze faworytem wydaje się reprezentacja Szwajcarii, ale Walijczycy już podczas ostatniego turnieju w 2016 roku pokazali, że w żadnym wypadku nie należy ich lekceważyć. Spodziewamy się, że obie jedenastki zagrają bardzo uważnie w defensywie, przez co nie możemy spodziewać się zbyt wielu bramek.

Promocje bukmacherów na Euro 2020

Turniej finałowy Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca. Z pewnością przed tą datą bukmacherzy działający na polskim rynku przedstawią szereg ofert promocyjnych, dostępne też będą bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy. Będziemy o nich informowali na naszych stronach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą STS zakłady bukmacherskie, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski.

Walia – Szwajcaria, transmisja

Prawa do transmisji Euro 2020 znajdują się w rękach Telewizji Polskiej, która wszystkie spotkania pokaże “na żywo”. Wiemy także, że mecz pomiędzy Walią i Szwajcarią, który rozegrany zostanie w sobotę 13 czerwca będzie transmitowany na kanałach TVP1 i TVP Sport. Pierwszy gwizdek w tym meczu zabrzmi o godzinie 15:00. Spotkanie zostanie oczywiście poprzedzone studiem przedmeczowym.