Sandro Tonali – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoSandro Tonali
Data urodzenia8 maja 2000 roku
Miejsce urodzeniaLodi
NarodowośćWłochy
Aktualny klubAC Milan
Pozycjadefensywny pomocnik
Waga80 kg
Wzrost1,81 m

Sandro Tonali – aktualności

Sandro Tonali – kariera

Sandro Tonali swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w Piacenzie, ale szybko trafił do Brescii. Tam przeszedł kolejne szczeble w młodzieżowej hierarchii, aż w wieku 18 lat został członkiem pierwszej drużyny. Pierwszy sezon był dla niego okazją do okrzepnięcia w seniorskim futbolu, ale w drugim miał już wielki wpływ na drużynę. Pomógł jej awansować do Serie A. Kolejna kampania również była przełomowa, bo udowodniła, że Tonali nadaje się do grę na najwyższym włoskim poziomie.

Już wtedy wzbudzał zainteresowanie najsilniejszych klubów, ale od początku marzył tylko o jednym. Włoch podkreślał bowiem, że od małego jest kibicem AC Milan oraz Andrei Pirlo. To właśnie Rossoneri wypożyczyli go na sezon 2020/2021, by sprawdzić, czy da radę na San Siro. Okazało się, że dał. Po roku mediolańczycy wykupili pomocnika za 15 milionów euro, wcześniej płacąc pięć milionów za wypożyczenie. Sam piłkarz zgodził się na znaczną obniżkę pensji, byle przywdziać czerwono-czarne barwy. To spotkało się z aprobatą kibiców.

W swoim pierwszym sezonie jako pełnoprawny zawodnik Milanu, Tonali błyszczał. Wystąpił w niemal każdym meczu, notując gole i asysty, a ostatecznie prowadząc Rossonerich do pierwszego od ponad dekady mistrzostwa kraju. Dziś jest już podstawowym członkiem wyjściowej jedenastki i jedną z największych nadziei włoskiego futbolu.

Tonali zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Włoch już w 2019 roku. Jak dotąd nie udało mu się jednak wystąpić na żadnej wielkiej imprezie, choć otrzymuje regularne powołania od Roberto Manciniego.

Jaki numer na koszulce ma Sandro Tonali?

Sandro Tonali rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Sandro Tonali?

Sandro Tonali w trakcie swojej kariery grał w klubach: Piacenza Calcio, Brescia Calcio, AC Milan.