Mason
Mount

Mason Mount to jeden z najlepszych piłkarzy młodego pokolenia. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Reprezentuje barwy Manchester United oraz seniorskiej kadry Anglii.

Czytaj dalej…

7
IMAGO/David Weir
Imię i nazwisko Mason Mount
Data urodzenia 1999-01-10
Miejsce urodzenia Portsmouth
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Mason Mount – kariera

Jeżeli mielibyśmy wyselekcjonować akademię, w której dorosło wielu znakomitych piłkarzy, ale rzadko dostawali oni szansę w swoim macierzystym klubie, pewnie wielu z kibiców pomyśli o Chelsea. I rzeczywiście, w ostatnich latach wielkich szans nie otrzymali tam choćby Mohamed Salah, Kevin De Bruyne czy Romelu Lukaku, którzy musieli szukać swojego szczęścia gdzie indziej.

Inaczej wyglądał przypadek Masona Mounta. Anglik jest wychowankiem The Blues i od gry w najmłodszych rocznikach wybijał się na tle rówieśników. Londyńczycy, co prawda, wysłali go na dwa wypożyczenia – do Vitesse i Derby County – ale tylko po to, by okrzepł. W sezonie 2019/2020 Mason Mount zwrócił uwagę ówczesnego trenera Chelsea, Franka Lamparda, a ten uczynił z niego gracza pierwszej drużyny.

Po trzech latach od awansu do seniorów, Mount wyrósł na wiodącą postać swojego zespołu. Przez cztery sezonu był etatowym członkiem wyjściowego składu, a koledzy mogli mocno liczyć na jego zdolność posłania ostatniego podania. W 2021 roku dotarł z Chelsea do finału Ligi Mistrzów. Z klubem pożegnał się latem 2023 mając na swoim koncie blisko 200 występów w barwach londyńskiego klubu.

Przez sezonem 2023/24 sięgnął po niego Manchester United, który wyłożył za niego ponad 64 miliony euro. Sam zawodnik podpisał umowę do 2028 roku, z opcją jej przedłużenia.

Niemal równo z awansem do pierwszej drużyny The Blues, Mount zadebiutował w reprezentacji Anglii. Selekcjoner ma pełne zaufanie do pomocnika, który rozegrał pięć meczów podczas finałów Euro 2021, gdzie Synowie Albionu ulegli dopiero w finale. Wydaje się, że wychowanek Chelsea ma pewne miejsce w samolocie do Kataru.

Mason Mount – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Mason Mount?

Mason Mount rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 7.

W jakich klubach grał Mason Mount?

Mason Mount w trakcie swojej kariery grał w klubach: Chelsea, Vitesse, Derby County i Manchester United.