Julian
Brandt

Julian Brandt to niemiecki piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2019 roku zawodnik Borussii Dortmund, z którą wygrał, między innymi, Puchar Niemiec. Reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/HMB Media/Heiko Becker
Imię i nazwisko Julian Brandt
Data urodzenia 1996-05-02
Miejsce urodzenia Brema
Narodowość Niemcy
Aktualny klub Borussia Dortmund
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 83 kg
Wzrost 185 cm

Julian Brandt – kariera

Julian Brandt urodził się w Bremie i pierwsze kroki stawiał w mniej znanych klubach, takich jak SC Borgfeld, a następnie w FC Oberneuland. Szybko jednak poznano się na jego talencie, a zatem dołączył do VfL Wolfsburg. Nie zadebiutował jednak w seniorskiej drużynie Wilków. Zimą 2014 roku Bayer Leverkusen zapłacił za pomocnika pół miliona euro i z pewnością nie żałował tej inwestycji. W zespole Aptekarzy Brandt spędził 4,5 roku. To tam zaprezentował się na wielkiej scenie, a w 2017 roku został najmłodszym zawodnikiem w historii Bayeru, który rozegrał sto spotkań w Bundeslidze. Jego technika i wizja gry sprawiały, że stawało się jasne, iż niebawem trafi do jeszcze większego klubu.

Gdy Brandt pomógł Aptekarzom w zajęciu czwartego miejsca w tabeli, Borussia Dortmund zdecydowała się zainwestować w niego 25 milionów euro. Od 2019 roku jest istotnym elementem zespołu BVB, z którym sięgnął po Puchar i Superpuchar Niemiec.

Brandt zadebiutował w reprezentacji swego kraju w maju 2016 roku. Z Die Mannschaft wygrał Puchar Konfederacji z 2017 roku i wziął z nią udział w dwóch edycjach mistrzostw świata (w 2018 i 2022 roku).

Julian Brandt – aktualności