Harry
Maguire

Harry Maguire to angielski piłkarz, grający w Man Utd. Kluczowa postać reprezentacji Anglii, z którą w 2001 roku został wicemistrzem Europy.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/PA Images/Martin Rickett
Imię i nazwisko Harry Maguire
Data urodzenia 1993-03-05
Miejsce urodzenia Sheffield
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja środkowy obrońca
Waga 100 kg
Wzrost 194 cm

Harry Maguire – kariera

Harry Maguire uczył się w Katolickiej Szkole Podstawowej Niepokalanego Poczęcia NMP i właśnie w niej zaczął grać w piłkę nożną. W wieku 17 lat zadebiutował w barwach Sheffield United w starciu przeciwko Cardiff City. W drużynie narodowej po raz pierwszy zagrał w październiku 2017 roku w starciu przeciwko Litwie w Wilnie.

Maguire tak naprawdę szerszej widowni przedstawił się w trakcie mundialu 2018 roku, gdzie jego występy pomogły Synom Albionu wywalczyć awans do półfinału turnieju. Tymczasem premierowe trafienie w reprezentacyjnej koszulce zaliczył w spotkaniu 1/4 finału w trakcie mistrzostw świata w Rosji przeciwko Szwecji. Jeśli chodzi o całokształt reprezentacyjnych występów to Harry Maguire ma ich na koncie już blisko pięćdziesiąt, a od kilku lat jest zawodnikiem regularnie powoływanym do drużyny narodowej. 

Zanim Harry Maguire trafił z Leicester City do Manchesteru United w sierpniu 2019 roku za 87 milionów euro występował jeszcze w Wigan Athletic oraz Hull City. W drużynie Lisów spędził dwa sezony rozgrywając 76 spotkań. Obrońca pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców w tym czasie, a ponadto zaliczył trzy asysty. Swoją świetną grą zapracował na powołanie do drużyny narodowej oraz późniejszy transfer do Czerwonych Diabłów.

W zespole z Old Trafford rozegrał już ponad 140 spotkań będąc kluczową postacią. Do znakomitych występów gracz dołożył już też kilka bramek. W sezonie 2019/20, czyli swoim debiutanckim w Manchesterze United, wywalczył tytuł wicemistrza Anglii.

Harry Maguire – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Harry Maguire?

Harry Maguire rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Harry Maguire?

Harry Maguire w trakcie swojej kariery grał w klubach Barnsley FC, Sheffield United, Hull City, Wigran Athletic, Leicester City i Manchester United.