Endrick

Endrick

Endrick Felipe to brazylijski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika. Młody zawodnik uchodzi za jeden z największych talentów ostatnich lat, co nie umknęło uwadze hiszpańskiego Realu Madryt, do którego Endrick dołączy w lipcu 2024 roku, kiedy skończy osiemnaście lat.

Czytaj dalej…

Endrick Felipe – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoEndrick Felipe
Data urodzenia21 lipca 2006 roku
Miejsce urodzenia Taguatinga
NarodowośćBrazylia
Aktualny klubPalmeiras
Przyszły klubReal Madryt
PozycjaŚrodkowy napastnik
Waga64 kg
Wzrost1,73 m

Endrick Felipe – kariera

Endrick jest wychowankiem Palmeirasu. Od najmłodszych lat uznawany był nie tyle za talent, co prawdziwy diament akademii. Europie i całemu światu dał o sobie znać początkiem 2022 roku. Został najlepszym zawodnikiem najbardziej prestiżowego młodzieżowego turnieju w Brazylii – Copinhi. Miał wówczas tylko 15 lat, mierzył się zatem z rywalami starszymi zwykle o minimum dwa lata.

Wówczas rozpoczęła się walka o podpis brazylijskiej gwiazdy. Gdy ta ukończyła 16 lat, natychmiast zadebiutowała w pierwszej lidze w barwach Palmeirasu. Został najmłodszym debiutantem i najmłodszym ligowym strzelcem w historii klubu.

Licytację o usługi nastolatka wygrał Real Madryt. W grudniu 2022 roku poinformowano, że Królewscy mogą zapłacić łącznie aż 72 miliony za piłkarza, który będzie mógł trafić do Europy dopiero po dwóch kolejnych sezonach – gdy skończy 18 lat. W Madrycie wierzą jednak, że trafili na kolejną perełkę pokroju Neymara i Viniciusa i nie wahali się ani przez moment nad tą decyzją.

Endrick był gwiazdą kolejnych młodzieżowych reprezentacji Brazylii. W kadrze U17 strzelił pięć bramek w zaledwie czterech spotkaniach. Pozostaje kwestią czasu, aż napastnik otrzyma powołanie do seniorskiej kadry Canarinhos. Ba, legendarny Ronardo Nazario de Lima optował za tym, by powołać Endricka już na Mistrzostwa Świata w Katarze, wierząc, że mówi o przyszłości reprezentacji.

Endrick – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Endrick?

Endrick rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 16.

W jakich klubach grał Endrick?

Endrick w trakcie swojej kariery grał dotychczas tylko w Palmeiras, ale od lipca 2024 roku będzie piłkarzem Realu Madryt.