Walia – Iran: pierwsza czerwona kartka na mundialu w Katarze [WIDEO]

Wayne Hennessey

Reprezentacja Walii nie zachwyciła w drugim spotkaniu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Wyspiarze ostatecznie przegrali z Iranem (0:2). Ponadto z czerwoną kartką mecz zakończył Wayne Hennessey. Zawodnik reprezentacji Walii jest pierwszym na mundialu z tego typu karą.

• Reprezentacja Walii nie wygrała jak na razie żadnego meczu na mistrzostwach świata
  • W piątek ekipa Roberta Page’a przegrała z Iranem (0:2)
  • Czerwoną kartkę w starciu rozegranym na Ahman bin ali Stadium otrzymał Wayne Hennessey

Wayne Hennessey z pierwszą czerwoną kartka na MŚ 2022

Reprezentacja Walii nie może być zadowolona po swoich dwóch występach na mundialu. Wyspiarze w pierwszym spotkaniu turnieju tylko zremisowali ze Stanami Zjednoczonymi (1:1). Tymczasem w piątek ekipa Roberta Page’a przerała z Iranem (0:2).

Kluczowa dla losów rywalizacji była natomiast sytuacji z 85 minuty, gdy bramkarz Walijczyków staranował Mehdiego Taremiego, wyskakując do piłki zdecydowanie poza własnym pole karny, unosząc wysoko nogę. Efektem takiej interwencji było uderzenie w twarz zawodnika rywali.

Gwatemalski sędzia Mario Escobar najpierw pokazał Hennesse’yemu tylko żółtą kartkę. Po weryfikacji VAR jednak zmienił zdanie i pokazał bramkarzowi czerwoną kartkę.

W związku z karą dla walijskiego bramkarza w 88. minucie na boisku pojawił się Danny Ward, który zastąpił Aarona Ramsey. Zmiennik Hennessey’adwukrotnie został zmuszony do kapitulacji. Tym sam Iran pokonał wyspiarzy 2:0. Obie bramki padły w doliczonym czasie rywalizacji.