Szwajcaria gra dalej! Serbia mocno rozczarowała i wraca do domu

Szwajcaria, Embolo
PressFocus Na zdjęciu: Szwajcaria, Embolo

Szwajcaria pokonała po bardzo emocjonującym spotkaniu Serbię 3:2. Helweci w decydującym starciu zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli grupy G, które dało im awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Orły w trzech spotkaniach zgromadzili jedynie jeden punkt i żegnają się z mundialem.

• Szwajcaria awansowała do 1/8 finału
  • Helweci pokonali Serbię 3:2 w decydującym starciu
  • Serbia zakończyła udział na mundialu w Katarze

Pięć goli i wielkie emocje przed przerwą

Pojedynek Serbii ze Szwajcarią był meczem o wszystko dla tych drużyn. To od wyniku tego starcia zależał ich awans do 1/8 finału mistrzostw świata, dlatego zawodnicy nie zamierzali próżnować i już od pierwszego gwizdka mieliśmy wiele emocji w tym pojedynku. Szwajcaria pierwszą okazję na zdobycie gola miała już w 23. sekundzie.

Mecz był bardzo otwarty. Obie reprezentacje przede wszystkim postawiły na atak, przez co oglądaliśmy wiele sytuacji podbramkowych. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Shaqiri dając Helwetom prowadzenie. Jednak na odpowiedź Serbów czekaliśmy jedynie sześć minut, a do wyrównania pięknym uderzeniem doprowadził Mitrović. Parę minut później fatalne błędy w defensywie Szwajcarów wykorzystał Vlahović wyprowadzając Orły na jednobramkowe prowadzenie.

Takim obrotem sytuacji w ogóle nie przejęli się Helweci, którzy jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. Tym razem świetną akcję Szwajcarów wykorzystał Embolo. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wydaje się zasłużonym remisie 2:2. Spotkanie było bardzo wyrównane zarówno pod kątem posiadania piłki czy stwarzanych sytuacji i z pewnością było to jedne z lepszych 45 minut na tym mundialu.

Szwajcarzy rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść

Jeśli ktoś myślał, że świadkami wszystkich emocji byliśmy w pierwszej część gry to się mocno pomylił. Ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęła Szwajcaria, która zaledwie trzy minuty po zmianie stron przeprowadziła piękną kombinacyjną akcję, która wykończył Freuler. Ponownie na prowadzeniu byli Helweci.

Serbowie próbowali ponownie szybko odpowiedzieć, ale byli nieskuteczni. Jednak wraz z upływem czasu na boisku zrobiło się nerwowo. Zamiast kolejnych okazji bramkowych oglądaliśmy spięcia między zawodnikami. Mecz mocno wyhamował i końcówka spotkania już nie zachwyciła. Presja wyniku w przypadku Serbów okazała się zbyt wielka, natomiast Szwajcarzy pewnie kontrolowali wydarzenia na boisku.

Mecz zakończył się wygraną Szwajcarii 3:2, dzięki czemu zajęła drugie miejsce w tabeli i zagra z Portugalią w kolejnej rundzie. Serbia z zaledwie jednym punktem po trzech meczach skończyła na ostatnim miejscu i zakończyła udział na mundialu w Katarze.