“Jestem spokojny, bo wiem jakim składem dysponujemy”

Czesław Michniewicz
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

W piątek odbyła się pierwsza konferencja prasowa Czesława Michniewicza z Kataru. Reprezentacja Polski zmagania na Mistrzostwach Świata rozpocznie 22 listopada od meczu z Meksykiem. Jak na razie trener biało-czerwonych nie odczuwa presji związanej z mundialem.

  • Już 22 listopada reprezentacja Polski rozpocznie zmagania na mundialu
  • W piątek odbyła się pierwsza konferencja prasowa Czesława Michniewicza z Kataru
  • Selekcjoner zdradził plan kadry na najbliższe dni

Czesław Michniewicz zaspokoił ciekawość dziennikarzy podczas piątkowej konferencji

Reprezentacja Polski skupia się już obecnie na Mistrzostwach Świata w Katarze, które rozpoczynają się 20 listopada w niedzielę. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają 22 listopada o godzinie 17:00. Ich rywalem będzie Meksyk. Zanim jednak rywalizacja rozpocznie się na dobrze, na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej odpowiedział Czesław Michniewicz.

Selekcjoner został zapytany przede wszystkim o plan działania na najbliższe dni. Polacy już za cztery dni zmierzą się z Meksykiem, dlatego czasu na zaadoptowanie do skrajnie innych warunków, panujących w Katarze nie mieli zbyt wiele.

– Mamy świadomość, że mecz z Chile był raptem dwa dni temu. Tego czasu nie jest za wiele. Na dzisiaj zaplanowaliśmy trening, gdzie poszukamy intensywności. Popracujemy nad stałymi fragmentami gry. Jutro nad taktyką. Mamy świadomość, że zbyt wiele rzeczy w tak krótkim czasie nie uda się tu zrobić. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i będą brali udział w treningu – stwierdził selekcjoner.

– Pierwszy raz jadę na Mistrzostwa Świata, jest to dla mnie coś nowego. Jestem na razie spokojny, bo wiem jakim składem dysponujemy. Mam spokojną głowę, działamy według planu i staramy się nie wprowadzać nerwowej atmosfery – dodał.

Komentarze