Trener Arabii Saudyjskiej komentuje swoje przemówienie. “Nie lubię siebie takiego”

Herve Renard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Herve Renard

Arabia Saudyjska sprawiła ogromną sensację i pokonała Argentynę 2-1. Piłkarski świat oczarowało ekspresyjne przemówienie Herve Renarda w przerwie meczu. Selekcjoner Arabii Saudyjskiej przyznał, że na ogół się tak nie zachowuje.

  • Arabia Saudyjska niespodziewanie ograła Argentynę 2-1
  • Obie bramki padły w drugiej połowie. Furorę w sieci zrobiło nagranie przemówienia selekcjonera w przerwie
  • Herve Renard przyjął zachwyt nad jego osobą z ogromną pokorą

“Miałem farta z tym nagraniem”

Argentyna była niekwestionowanym faworytem do wygrania “polskiej grupy”. Przewidywania nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości już w pierwszej kolejce fazy grupowej, bowiem zupełnie niespodziewanie przegrała ona z Arabią Saudyjską 1-2.

Obie bramki dla Arabii Saudyjskiej padły kilka minut po zmianie stron. Po meczu do sieci wyciekło nagranie z przemówienia, które Herve Renard wygłosił w przerwie. Selekcjoner Arabii Saudyjskiej był bardzo ekspresyjny, zaangażowany i emocjonalny. Pod jego adresem kierowano zachwyty z każdego zakątka świata. Na konferencji prasowej przed starciem z Polską Francuz podszedł do tej sytuacji z ogromną pokorą. Przyznał, że na co dzień jest zupełnie inny, a jego wpływ na grę zespołu wcale nie jest taki duży.

– Ten filmik ma maksymalnie minutę, więc to nie było wszystko, co powiedziałem w przerwie. Zawsze proszę ludzi, którzy to nagrywają i montują, żeby nie zamieszczali tam naszej taktyki. Została więc sama motywacja… I cóż, z Argentyną zdałem egzamin, ale uwierzcie, że czasami mówię to samo i nie ma żadnego efektu. Miałem farta z tym nagraniem, że akurat zespół zareagował. Wiadomo, że będąc trenerem muszę naciskać na moich piłkarzy i mówić im, co mi się nie podoba, ale ja na tym filmie tylko krzyczę.

Nie lubię siebie takiego. Piłkarze mnie znają, wiedzą, jakim jestem trenerem. Czasami jestem bardzo delikatny, czasami ostry, czasami się uśmiecham, a czasami jestem zły. Ale na pewno nie krzyczę cały czas – zapewnia Renard.

Arabia Saudyjska w sobotę zagra z reprezentacją Polski. Początek meczu o godzinie 14.

Zobacz również: Neymar załamany kontuzją. “Jeden z najtrudniejszych momentów w karierze”

Komentarze