Kto zagra przeciwko Polsce? Przewidywany skład Meksyku

Piłkarze reprezentacji Meksyku
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Meksyku

Kadra reprezentacji Meksyku na katarski mundial jest zdominowana przez zawodników, którzy na co dzień występują w rodzimej lidze. Nie brakuje jednak piłkarzy, którzy z bardzo dobrej strony prezentują się lub prezentowali na europejskich boiskach. Kto może zagrać przeciwko Polsce?

  • Reprezentacja Meksyku to pierwszy rywal Polski w turnieju finałowym
  • Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek o godzinie 17:00
  • Prezentujemy kadrę Meksyku i przewidywany skład na mecz z Polską

Kadra Meksyku na Mundial

Aż 16 z 26 zawodników, których na turniej finałowy powołał Gerardo Martino, gra na co dzień w lidze meksykańskiej. Wśród nich jest bramkarz Guillermo Ochoa, który dużą część kariery spędził na europejskich boiskach. Wśród powołanych znalazło się również miejsce dla takich doświadczonych zawodników jak Andres Guardado, Hector Herrera czy Raul Jimenez. Nie mogło zabraknąć także Hirvinga Lozano z włoskiego Napoli.

BramkarzeGuillermo Ochoa (CF America), Alfredo Talavera (FC Jaurez), Rodolfo Cota (Club Leon)
ObrońcyJorge Sanchez (Ajax), Kevin Alvarez (Pachuca), Nestor Araujo (CF America), Johan Vasquez (Cremonese), Hector Moreno (Monterrey), Cesar Montes (Monterrey), Gerardo Arteaga (Genk), Jesus Gallardo (Monterrey)
PomocnicyAndres Guardado (Real Betis), Hector Herrera (Houston Dynamo), Charly Rodríguez (Cruz Azul), Erick Gutierrez (PSV Eindhoven), Luis Chavez (CF Pachuca), Edson Alvarez (Ajax), Orbelin Pineda (AEK Ateny), Luis Romo (Monterrey)
NapastnicyRoberto Alvarado (Guadalajara)), Uriel Antuna (Cruz Azul), Henry Martin (CF America), Rogelio Funes Mori (Monterrey), Raul Jimenez (Wolverhampton), Hirving Lozano (Napoli), Alexis Vega (Guadalajara)

Przewidywany skład Meksyku na mecz z Polską

Na zestawienie jakiej jedenastki na mecz z Polską zdecyduje się Gerardo Martino. Największym zmartwieniem szkoleniowca w ostatnich tygodniach była dyspozycja Raula Jimeneza, który wracał do zdrowia po kontuzji. Napastnik Wolverhamptonu pojawił się na murawie podczas ostatniego towarzyskiego spotkania ze Szwecją, ale wszystko wskazuje na to, że spotkanie z Polską rozpocznie na ławce rezerwowych.

Przewidywany skład Meksyku na mecz z Polską: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera, Alvarez, Chaveez – Lozano, Martin, Vega

Komentarze