Odważny gest Iranu przed meczem z Anglią na mundialu

Piłkarze Iranu
Press Focus Na zdjęciu: Piłkarze Iranu

Reprezentanci Iranu nie zaśpiewali hymnu przed meczem z Anglią. Tym samym wyrazili swoje poparcie dla protestu kobiet w swoim kraju.

  • Nie wiadomo jakim wynikiem zakończy się mecz Anglia kontra Iran
  • Pewne jest jednak, ze sporo będzie się mówiło o zachowaniu jednej z tych reprezentacji
  • Irańczycy postanowili nie odśpiewać swojego hymnu

Iran wykazał się odwagą przed meczem

W minioną niedzielę odbył się mecz Katar – Ekwador, który zainaugurował tegoroczny mundial. Na dzisiaj zaplanowano zaś trzy potyczki. Pierwsza z nich miała miejsce na Khalifa International Stadium w Doha, gdzie o zwycięstwo grali Anglicy oraz Irańczycy. Przed samym początkiem spotkania doszło do niecodziennego zdarzenia.

Kilka chwil przed tym, jak sędzia Raphael Claus rozpoczął gwizdkiem mecz, nadeszła chwila na hymny narodowe. Irańczycy zdecydowali się go nie odśpiewać. Było to zamierzone działanie, którym Irańczycy wyrazili gest solidarności wobec kobiet z Iranu, które od pewnego czasu dokonują w swoim kraju rewolucji. Kobiety walczą miedzy innymi o swoje prawa.

Iran rywalizuje z Anglią w grupie B. Przeciwnikami tej reprezentacji oprócz aktualnego wicemistrza Europy, są Walia oraz USA. Kolejne mecze Iran rozegra 25 listopada (z Walią) i 29 listopada (z USA).

Czytaj także: Reprezentacja typu “jednak”. Na co stać Anglię?

Komentarze