Michniewicz przed Meksykiem: czekaliśmy na ten dzień

Czesław Michniewicz
PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz w rozmowie z TVP Sport wypowiedział się na temat dzisiejszego pojedynku reprezentacji Polski z Meksykiem, który rozpocznie się już niebawem. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 17:00.

  • Polska w pierwszym mecz na mundialu zagra z Meksykiem
  • Przed meczem wypowiedział się Czesław Michniewicz
  • Polska trafiła do grupy C, w której jest jeszcze Argentyna i Arabia Suaydjska

Michniewicz komentuje wybór składu na mecz z Kesykie

Czekaliśmy na ten dzień bardzo długo. Wiemy, jaka odpowiedzialność ciąży na na drużynie i sztabie. Znamy oczekiwania kibiców. Długo przygotowywaliśmy się do tego mundialu i wierzę, że wszystko jest w porządku – powiedział Michniewicz w rozmowie z TVP Sport.

Selekcjoner reprezentacji Polski został zapytany także o wybór składu na ten pojedynek. – Zawsze sytuacja determinuje pewne decyzje. Wcześniej inni zawodnicy grali więcej, a teraz dokonaliśmy takiego wyboru. Uznaliśmy, że bardzo szybcy skrzydłowi, szybki Szymański w środku pola i świetnie radzący sobie pod presją Zieliński to będzie dobre rozwiązanie. Ponadto jest Grzesiek Krychowiak, który ma asekurować i zabezpieczać środek pola.

Czesław Michniewicz wybrał! Znamy składy na mecz Meksyk – Polska
Robert Lewandowski i Piotr Zieliński

Poznaliśmy oficjalne jedenastki Polaków oraz Meksykanów na dzisiejsze spotkanie w ramach grupy C mistrzostw świata w Katarze. Czesław Michniewicz i Gerardo Martino stawiają na najsilniejsze możliwe składy. Już dzisiaj o godzinie 17:00 reprezentacja Polski na mundialu zagra z Meksykiem Właśnie dziś rozpoczną się mistrzostwa świata dla podopiecznych Michniewicza Wiemy, w jakich jedenastkach wybiegną drużyny, które

Czytaj dalej…

Nie nastawiamy się jednak tylko na kontrataki. W piłce musi funkcjonować cały zespół. Będziemy musieli rozgrywać też ataki pozycyjne i zależy mi, żeby gra była zrównoważona.

Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze. Czasem przyjdzie nam się bronić wysoko w pressingu, a czasem będziemy musieli się trochę cofnąć. Meksyk świetnie rozpoczyna akcje na własnej połowie. Ma dobre przerzuty. Często pressuje dużą ilością zawodników. Spodziewamy się także prób akcji indywidualnych – zakończył.

Zobacz więcej: Przekaz Jakuba Modera przed meczem Polski z Meksykiem

Komentarze