Reprezentant Australii wypadł z mistrzostw świata

Martin Boyle
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Martin Boyle

Martin Boyle nie zdążył wyleczyć kontuzji kolana, co oznacza, że nie zagra na rozpoczynających się dzisiaj mistrzostwach świata w Katarze. Prawoskrzydłowy został powołany do ostatecznej kadry z nadzieją na szybkie zażegnanie urazu.

  • Martin Boyle opuścił zgrupowanie reprezentacji Australii
  • Prawoskrzydłowy nie zdążył wyleczyć kontuzji
  • Jego miejsce zajmie Marco Tilio

Zmiana w kadrze reprezentacji Australii na MŚ 2022

Australijska Federacja Piłkarska za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o zmianie w 26-osobowej kadrze “Kangurów” na mistrzostwa świata w Katarze. Kontuzjowanego Martin Boyle’a zastąpił bowiem prawoskrzydłowy Melbourne City – Marco Tilio.

Martin Boyle przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Australii z kontuzją kolana, ale miał nadzieję, że uraz uda się wyleczyć przed startem mundialu. Nic z tego nie wyszło, a atakujący szkockiego Hibernian wrócił do domu. 29-latek dla kadry narodowej rozegrał 19 meczów, w których zdobył 5 bramek.

Marco Tilio to natomiast obecnie występujący w Melbourne City wychowanek Sydney FC. 21-latek ma na swoim koncie pięć spotkań w reprezentacji Australii i jak na razie nie zdołał się wpisać na listę strzelców. Mundial to idealny moment, aby otworzyć ten licznik.

Popularni “Socceroos” na mistrzostwach świata zagrają w grupie D, gdzie zmierzą się z Francją, Danią oraz Tunezję. O awans do fazy pucharowej nie będzie więc łatwo.

Komentarze