Luke Shaw przestrzega Anglików: naiwnością byłaby koncentracja wyłącznie na nim

Luke Shaw
fot. PressFocus Na zdjęciu: Luke Shaw

W ćwierćfinale mistrzostw świata dojdzie do hitowego starcia Anglików z Francuzami. Pomimo świetnej formy Kyliana Mbappe Luke Shaw zwraca uwagę również na innych zawodników najbliższego rywala.

  • Anglia zagra z Francją o półfinał mistrzostw świata
  • Kylian Mbappe potwierdził fantastyczną dyspozycję dwoma bramkami z Polską
  • Luke Shaw przekonuje, że Anglicy powinni skupić się również na innych zawodnikach

Shaw radzi kolegom przed meczem z Francją

Reprezentacja Anglii bez większych problemów ograła Senegalczyków 3-0 i zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Teraz czeka ich bardzo poważne wyzwanie, bowiem zmierzą się z Francuzami, czyli obecnymi mistrzami i faworytami do zdobycia kolejnego tytułu.

Brytyjskie media zwracają przede wszystkim uwagę na fantastyczną dyspozycję Kyliana Mbappe. Potwierdził ją w spotkaniu z Polską, kiedy to dwukrotnie popisał się świetnym i piekielnie precyzyjnym wykończeniem. Luke Shaw jest świadomy wielkiej klasy napastnika Paris Saint-Germain, jednak skupia się również na innych zawodnikach reprezentacji Francji. Zapewnia, że pełna koncentracja na zatrzymaniu Mbappe okazałaby się zgubna, bowiem w ekipie “Trójkolorowych” nie brakuje utalentowanych piłkarzy.

Po jego występie w meczu z reprezentacją Polski w mediach będzie się o nim mówić jeszcze więcej. Wszyscy wiemy, że Kylian Mbappe to piłkarz światowej klasy.

Myślę, że naiwnością z naszej strony byłaby pełna koncentracja wyłącznie na nim. To aktualni mistrzowie świata i trzeba skupić się na Francuzach jako na całym zespole. Mają wspaniałych piłkarzy na całym boisku, więc nie będziemy skupiać się tylko na Kylianie Mbappe. To niesamowity mecz, ale dla takich spotkań tutaj jesteśmy – przekonuje lewy obrońca.

Hitowy ćwierćfinał zostanie rozegrany w sobotę 10 grudnia. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 20.

Zobacz również: Raheem Sterling nie wróci na zgrupowanie Anglików?

Komentarze