Gianni Infantino szokuje kolejnymi wypowiedziami

Gianni Infantino
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Gianni Infantino

Gianni Infantino, czyli aktualny prezydent FIFA, wziął udział w konferencji prasowej przed mistrzostwami świata w Katarze. Jak zwykle nie zabrakło kontrowersyjnych wypowiedzi ze strony 52-letniego Szwajcara.

  • FIFA cały czas jest krytykowana za przyznanie Katarowi organizacji mundialu
  • Impreza, która wzbudza mieszane emocje, rusza już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00
  • Prezydent federacji Gianni Infantino wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej start MŚ

Gianni Infantino ponownie odpłynął

Nie ustaje krytyka ludzi zarządzających organizacją FIFA za przyznanie mistrzostw świata 2022 Katarowi, któremu zarzuca się m.in. łamanie praw człowieka. Gianni Infantino wziął udział w konferencji prasowej, która poprzedza jutrzejszą ceremonię otwarcia mundialu. 52-letni Szwajcar jak zwykle udzielił kontrowersyjnych wypowiedzi, które na pewno odbiją się szerokim echem.

Dziś czuję się Katarczykiem. Dziś czuję się Arabem. Dziś czuję się Afrykaninem. Dziś czuję się gejem. Dziś czuję się niepełnosprawny. Dziś czuję się emigrantem, który pracuje jako robotnik. Wiem, co to znaczy być dyskryminowanym. Kiedyś byłem prześladowany, bo miałem rude włosy oraz piegi – powiedział Gianni Infantino na konferencji prasowej.

  • Czytaj więcej:
Znamy sędziego meczu otwarcia mundialu
Daniele Orsato

Daniele Orsato będzie arbitrem spotkania, które otworzy mistrzostwa świata. Już w niedzielę 20 listopada o godzinie 17:00 Katar podejmie Ekwador. Daniele Orsato został wybrany przez FIFA na sędziego meczu otwarcia MŚ 2022 Włoch będzie rozjemcą spotkania grupy A, w którym Katar zagra z Ekwadorem Jednym z kandydatów do poprowadzenia tego starcia był Szymon Marciniak Poznaliśmy

Czytaj dalej…

Takie przepisy istnieją w wielu krajach. Co możecie zrobić? Zostać w domu czy krytykować, jacy to Arabowie i muzułmanie są źli, bo nie wolno być publicznie gejem? Oczywiście uważam, iż powinno być to dozwolone. Myślę, że za to, co my Europejczycy robiliśmy na świecie przez ostatnie trzy tysiące lat, powinniśmy przepraszać przez następne trzy tysiące lat – przyznał prezydent FIFA.

Ludzie, którzy nie wyglądają na Anglików, nie mogą kibicować tej reprezentacji? To jest rasizm, to czysty rasizm. Każdy na świecie ma prawo kibicować, komu chce – oznajmił Szwajcar, który odniósł się do Hindusów, którzy “przebierają się” za fanów każdej z reprezentacji obecnej na mundialu.

Jeśli chodzi o zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach, to szczerze mówiąc, chyba każdy wytrzyma trzy godziny bez piwa – przedstawił swoje stanowisko 52-latek.

Kto tak naprawdę troszczy się o pracowników? FIFA dba, piłka nożna dba, a Katar również dba. Byłem kilka dni temu na imprezie, gdzie wyjaśnialiśmy, co robimy na tych mistrzostwach świata dla osób niepełnosprawnych. Tutaj słucha mnie 400 dziennikarzy, a tamto wydarzenie było relacjonowane przez 4 dziennikarzy. Nikt się tym nie przejmuje. Nikogo to nie obchodzi – stwierdził Gianni Infantino.

Komentarze