FIFA wyznaczyła arbitra na mecz Meksyk – Polska

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Australijski arbiter Chris Beath został wyznaczony przez FIFA do poprowadzenia pierwszego meczu reprezentacji Polski na mundialu w Katarze. Biało-Czerwoni już we wtorek, 22 listopada, zmierzą się z Meksykiem. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00.

  • Chris Beath arbitrem meczu Meksyk – Polska
  • Biało-Czerwoni pierwszy mecz na mundialu w Katarze rozegrają 22 listopada
  • Początek spotkania z Meksykiem o godzinie 17:00

Chris Beath arbitrem głównym pierwszego meczu Polski w Katarze

Reprezentacja Polski mundial w Katarze rozpocznie spotkaniem z Meksykiem, który odbędzie odbędzie się we wtorek 22 listopada. Do meczu pozostaje coraz mniej czasu, a FIFA poinformowała już, kto będzie rozjemcą tego pojedynku.

Arbitrem głównym meczu Meksyk – Polska będzie australijski sędzia Chris Beath, który na co dzień sędziuje w tamtejszej A-League. Od 2011 jest arbitrem międzynarodowym, gdy po raz pierwszy poprowadził mecz reprezentacyjny z udziałem Japonii i Islandii. Beath jako główny sędzia miał okazję prowadzić w sierpniu 2021 roku finałowe starcie Letnich Igrzysk Olimpijskich, pomiędzy Brazylią i Hiszpanią, a także w lutym tego roku finał Klubowych Mistrzostw Świata, w którym Chelsea pokonała Palmeiras. Nigdy wcześniej nie prowadził jednak meczu podczas mistrzostw świata.

Na liniach asystować mu będą rodacy Anton Shchetinin oraz Ashley Beechem. Arbitrem technicznym będzie Francuzka Stephanie Frappart. Shaun Evans z Australii, Nicolas Gallo z Kolumbii, Martin Soppi z Urugwaju i Juan Soto z Wenezueli będą z kolei pracować przy obsłudze VAR.

Początek meczu Meksyk – Polska o godzinie 17:00. W drugim pojedynku grupy C mistrzostw świata Argentyna zmierzy się z Arabią Saudyjską. Ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 11:00, również 22 listopada.

Zobacz więcej: Sebastian Szymański przed Meksykiem: to może nas sparaliżować

Komentarze