Jagiellonia wyciągnęła pomocną dłoń w kierunku reprezentanta Polski

Karol Świderski
Pressfocus Na zdjęciu: Karol Świderski

Mistrzostwa Świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, wobec czego piłkarze starają się ciężko trenować, by być w jak najlepszej formie na turnieju. Karol Świderski, który skończył już sezon w MLS trenuje obecnie z drużyną Jagiellonii Białystok. Reprezentant Polski chce zachować odpowiednią formę przed mundialem.

  • Karol Świderski już 9 października zakończył sezon w MLS
  • Napastnik potrzebuje być w jak najlepszej formie fizycznej na mundial w Katarze
  • Możliwość trenowania z drużyną zagwarantował mu jego były klub – Jagiellonia Białystok

Kluby z Ekstraklasy wspierają reprezentantów Polski

Do Mistrzostw Świata w Katarze pozostały już niecałe trzy tygodnie, a prestiżowy turniej powoli zaprząta już głowę niemal wszystkich piłkarzy, którzy otrzymali na niego powołanie. Nie inaczej jest w przypadku Karola Świderskiego, który podczas ostatnich zgrupowań reprezentacji Polski popisywał się skutecznością i regularnie notował bramki.

Snajper Charlotte FC zdążył wywalczyć sobie drugą pozycję w hierarchii napastników biało-czerwonych i niewykluczone, że wybiegnie na boisko u boku Roberta Lewandowskiego.

Jako że drużyna 25-latka nie wywalczyła awansu do fazy play-off, sezon dla Polaka skończył się dość wcześnie, bo już 9 października. Napastnik potrzebuje regularnych treningów, by być w jak najlepszej dyspozycji podczas turnieju. Pomocną dłoń w jego kierunku postanowił wyciągnąć były klub piłkarza – Jagiellonia Białystok

Klub udostępnił Świderskiemu możliwość trenowania razem z kadrą. Na podobny krok zdecydował się także Grzegorz Krychowiak, który bierze udział w zajęciach drużynowych Legii Warszawa. Obaj zawodnicy znaleźli się w szerokiej kadrze powołanej przez Czesława Michniewicza. Selekcjoner biało-czerwonych finalną listę 26 wybranych zawodników ogłosi 10 listopada.

Komentarze