Architekt sukcesu Argentyńczyków zostanie w kadrze na dłużej? Prezydent federacji nie ma wątpliwości

Lionel Scaloni
fot. PressFocus Na zdjęciu: Lionel Scaloni

Lionel Scaloni pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Argentyny. Takie informacje przekazał prezydent tamtejszej federacji Claudio Tapia.

  • Argentyna wywalczyła w Katarze po mistrzostwo świata
  • Kontrakt Lionela Scaloniego wygasa wraz z końcem roku
  • Prezydent argentyńskiej federacji przekonuje, że selekcjoner pozostanie na dłużej

Scaloni powalczy z Argentyną o kolejne trofea?

Tydzień temu zakończyły się mistrzostwa świata w Katarze. W finale triumfowała Argentyna, która po serii rzutów karnych pokonała Francję. Był to fantastyczny turniej dla Leo Messiego, który przyćmił innych zawodników i poprowadził swoją kadrę do wielkiego sukcesu. Na spore wyróżnienie zasłużył także Lionel Scaloni. Popisał się on znakomitym zmysłem taktycznym, bowiem w fazie pucharowej kilkukrotnie zmieniał formację i styl gry swojej drużyny, dopasowując się tym samym do przeciwników.

Wcześniej 44-latek zwyciężył w rozgrywkach Copa America. W Argentynie nie ma już wątpliwości, że to odpowiednia osoba na stanowisko selekcjonera. Jego przyszłość stanęła jednak pod znakiem zapytania, bowiem formalnie obowiązujący kontrakt wygasa wraz z końcem roku. Teoretycznie Scaloni może dogadywać się z innymi pracodawcami, choć prezydent argentyńskiej federacji przekonuje, że nie zamierza odchodzić z obecnego zespołu.

– Nie mam wątpliwości, że Scaloni będzie kontynuował pracę jako selekcjoner reprezentacji Argentyny. Obaj jesteśmy słownymi ludźmi. Uścisnęliśmy sobie ręce i zgodziliśmy się na dalszą współpracę. Aktualnie jest w podróży, ale kiedy wróci to postaramy się sfinalizować całą operację – przekonuje Claudio Tapia.

Scaloni prowadzi drużynę od 2018 roku. Pierwotnie miał być jedynie trenerem tymczasowym, lecz dobrymi wynikami zapracował na szansę w dłuższym wymiarze czasowym.

Zobacz również:

Niepokój Realu Madryt w sprawie przyszłości Toniego Kroosa
Toni Kroos

Toni Kroos wciąż nie przedłużył wygasającego po sezonie kontraktu. Ostateczna decyzja ma zapaść w lutym, natomiast w obozie Realu Madryt panuje coraz większe przekonanie, że Niemiec postanowi zakończyć piłkarską karierę. Toni Kroos rozważa przejście na emeryturę Real Madryt naciska natomiast na przedłużenie wygasającego kontraktu Ostateczna decyzja ma zapaść w lutym Kroos zdecyduje się na przedwczesną

Czytaj dalej…

Komentarze