Euro 2020: Szwajcaria – Turcja

Ostatnia kolejka w grupie A Euro 2020 zapowiada się niezwykle ciekawie. Wiele wskazuje na to, że rozgrywany w Baku pojedynek Szwajcarii z Turcją będzie decydował o awansie do fazy pucharowej W naszej zapowiedzi znajdziecie aktualne kursy i ofertę bukmacherów oraz nasze przewidywania i typy.

Obie drużyny będą miały za sobą pojedynki z teoretycznie najsilniejszym i najsłabszym zespołem w grupie. To właśnie od wyników wcześniejszych spotkań z Włochami i Walią zależeć będzie to, kto będzie bliżej awansu do fazy pucharowej przed ostatnią serią spotkań.

Szwajcaria – Turcja, historia

Dotychczas obie drużyny rywalizowały ze sobą 15 razy. Bilans tych spotkań jest korzystny dla Turków, bowiem zwyciężyli w ośmiu pojedynkach. Szwajcarzy triumfowali w czterech meczach, a pozostałe trzy mecze zakończyły się remisami.

Ostatnia konfrontacja obu zespołów miała miejsce w fazie grupowej Euro 2008, których Szwajcaria była współgospodarzem. Wówczas lepsi okazali się Turcy, którzy w Bazylei wygrali 2:1. Była to już druga porażka Szwajcarów w drugim meczu grupowej rywalizacji.

Szwajcaria – Turcja, kursy

Aktualnie niewielu bukmacherów oferuje kursy na mecze ostatniej kolejki fazy grupowej. Spotkanie Szwajcarii z Turcją znajdziemy aktualnie w ofercie zaledwie dwóch polskich legalnych bukmacherów. Kursy wskazują, że faworytem jest Szwajcaria. Najlepszy kurs – 2,40 – na jej zwycięstwo można aktualnie znaleźć w ofercie STS.

Przejdź na stronę STS!

Szwajcaria – Turcja, typy i przewidywania

Szwajcarzy z pewnością będą chcieli zrewanżować się Turkom za porażkę z 2008 roku. Naszym zdaniem dysponują obecnie większym potencjałem, ale duży wpływ na tę konfrontację będą miały wyniki wcześniejszych spotkań. Aktualnie trudno typować w jakiej formie i sytuacji będą obie drużyny przed tym meczem.

Promocje bukmacherów na Euro 2020

Turniej finałowy Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca. Z pewnością przed tą datą bukmacherzy działający na polskim rynku przedstawią szereg ofert promocyjnych, dostępne też będą bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy. Będziemy o nich informowali na naszych stronach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą STS zakłady bukmacherskie, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski.

Szwajcaria – Turcja, transmisja

Wszystkie spotkania Euro 2020 obejrzymy na antenach Telewizji Polskiej. Spotkanie Szwajcarii z Turcją zaplanowane jest na 21 czerwca i godzinę 18:00. Mecz będzie można obejrzeć “na żywo” na kanale TVP2 i TVP Sport.