Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulaminEuro 2020 typy: kto wygra Mistrzostwa Europy?


Kibice już szaleją. Wszyscy, bez wyjątku nie mogą się doczekać Mistrzostw Europy! Pasjonująca walka o triumf na Starym Kontynencie zaczyna napędzać także zakłady bukmacherskie. Jeśli jesteś fanem bukmacherski, zajrzyj do naszego artykułu i poznaj odpowiedź na pytanie, jacy są na Euro 2020 faworyci do sięgnięcia po końcowy triumf?


Graj w STS!
Typy Euro 2020


Zobacz poniżej nasze typy na Mistrzostwa Europy. Najpierw przedstawimy nasze spojrzenie na rywalizację w grupach, a na sam koniec to, co najbardziej interesującego. Oczywiście - typy na zwycięzcę Euro 2020!

Typy: Grupa A


Grupa A jest jedną z dwóch (obok B) grup, w których poznaliśmy już pełny skład. W Grupach C, D, E oraz F wciąż czekamy na cztery ostatnie reprezentacje, które przebrną przez baraże i pojadą na Mistrzostwa Europy.

Skład Grupy A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Euro 2020 grupa A

Czas przeanalizować jacy są na Euro 2020 faworyci grup. Rywalizacja w Grupie A to wielkie nadzieje dla kibiców kadry Italii. Ich reprezentacja po raz ostatni medale z Euro przywiozła w 2012 roku i były to krążki koloru srebrnego. Włosi uchodzą za faworyta fazy grupowej.

Nie może to dziwić, jeśli spojrzymy w jakim stylu reprezentacja Włoch przez eliminacje do Mistrzostw Europy. Azzurri - bo taki przydomek nosi kadra z Półwyspu Apenińskiego wygrała wszystkie dziesięć spotkań eliminacyjnych. Imponujący jest także dorobek bramkowy Włochów (37:4).

Ciekawie naszym zdaniem zapowiada się za to rywalizacja o drugie miejsce, premiujące awansem do fazy pucharowej Euro 2020. Na papierze najmocniej wyglądają Turcy i Szwajcarzy, ale nie należy zapominać o dzielnych Walijczykach. Smoki na Euro 2016 dotarły aż do półfinału, a przecież był to ich debiut na tej imprezie.

Nasze typy Euro 2020: zwycięzca grupy - Włochy, zacięta walka o drugie miejsce

Typy: Grupa B


W Grupie B jest równie ciekawie, co w Grupie A. Wystarczy spojrzeć na stawkę rywalizacji i już można poczuć dreszczyk emocji w związku, z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Skład Grupy B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Euro 2020 grupa B

W Grupie B na Euro 2020 faworyci bukmacherów to przede wszystkim reprezentacja Belgii. Również i nam wydaje się, że Belgia bez trudu, w przysłowiowych cuglach powinna przejść do kolejnej fazy turnieju. Choć nieco krwi mogą jej napsuć Duńczycy.

Co pokażą Rosjanie pod wodzą Stanisława Czerczesowa? To największa zagadka. Podobnie zresztą, jak postawa Finlandii. Dla kadry Suomi sam awans na Euro 2020 to przeogromny sukces. Czy grając bez kompleksów i presji, będą w stanie wznieść się na wyżyny swoich możliwości?

Typy Euro 2020 na grupę B: Belgia wygra, Dania lub Rosja awansuje z drugiego miejsca

Typy: Grupa C


I czas na pierwszą grupę, w której niewiadomą pozostaje nie tylko samo rozstrzygnięcie rywalizacji, ale przede wszystkim pełny skład grupy, który poznamy po meczach barażowych.

Skład Grupy C: Holandia, Ukraina, Austria, zwycięzca ścieżki barażów D
Euro 2020 grupa C

Holendrzy mają największy apetyt na sukces spośród wszystkich reprezentacji, które zagrają na Euro 2020. Dlaczego? Ano dlatego, że na ostatnie Mistrzostwa Europy, a także Mistrzostwa Świata… nie zakwalifikowali się! Niegdyś złoci medaliści Mistrzostw Europy, a także trzykrotnie brązowi, zrobią z pewnością wszystko, by nawiązać do dawnych sukcesów.

Naszym zdaniem mają ku temu wszelkie predyspozycje i nie bez powodu, w grupie C na Euro 2020 faworyci to właśnie Holendrzy. Ciekawie za to zapowiada się rywalizacja za plecami Oranje. Ukraina, czy Austria? Jednych i drugich, kibice reprezentacji Polski znają doskonale. Wiemy też, że obie reprezentację są nieprzewidywalne, a to tylko zwiastuje nam wielkie emocje.

Nasze typy: grupowe zwycięstwo Holendrów

Betclic Euro 2020 typy
18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Typy: Grupa D


W grupie D wszyscy ostrzą sobie zęby na rywalizację Anglików z Chorwatami. Niekoniecznie to jednak oznacza, że obie reprezentacje podzielą między sobą łupy. W futbolu wszystko może się zdarzyć.

Skład Grupy D: Anglia, Chorwacja, Czechy, zwycięzca ścieżki barażów C
Euro 2020 grupa D

W oczach bukmacherów Anglicy to na Euro 2020 faworyci do końcowego triumfu! Zakłady bukmacherskie są jednomyślne i najniższe kursy wystawiły właśnie na Synów Albionu. Wobec tego, Anglicy widziani są także jako zdecydowani faworyci Grupy D. Plany pokrzyżować może im jednak Chorwacja, a obojętne z pewnością nie pozostaną też dwie pozostałe reprezentacje.

Anglia od 24 lat czeka na medal Mistrzostw Europy. Logiczne wydaje się zatem pytanie, kiedy jak nie teraz? Anglicy mają najsilniejszą ligę świata, a w swoich szeregach najskuteczniejszego gracza globu - króla strzelców eliminacji Euro 2020, a także Mistrzostw Świata w 2018 roku - Harry’ego Kane'a. Choć snajper Tottenhamu leczy kontuzję, to na Mistrzostwa Europy ma być gotowy na 100%.

Czego więcej potrzeba Wyspiarzom? Możliwe, że odrobiny szczęścia. Największym zagrożeniem dla nich w grupie wydają się być Chorwaci, którzy na wielkich turniejach wiedzą jak grać. Dwa lata temu na Mistrzostwach Świata wywalczyli przecież srebrne medale.

Nasz typ: awans Anglików i Chorwatów

Typy: Grupa E


Grupa E! Nareszcie! Apetyty wyostrzone? No to zaczynamy oceniać rywalizację grupową Polaków.

Skład Grupy E: Hiszpania, Szwecja, Polska, zwycięzca ścieżki barażów B
Euro 2020 grupa E

Chciałoby się rzec, że na Euro 2020 faworyci to biało-czerwoni. Wszyscy jesteśmy spragnieni sukcesów naszej kadry. Nawiązać do wyczynów złotej jedenastki Kazimierza Górskiego to by było coś! Bądźmy jednak realistami. Ani w grupie, ani na Euro 2020 do faworytów się nie zaliczamy.

W Grupie E poza zasięgiem wydaje się być Hiszpania, choć liczymy na to, że Robert Lewandowski i spółka napsują nieco krwi graczom z Półwyspu Iberyjskiego. Realnie oceniając nasze szanse, jesteśmy drużyną, którą najczęściej wymienia się w kontekście awansu z drugiego miejsca. Mamy nadzieję, że rzeczywiście tak będzie!

Typy Euro 2020 na grupę E: wygrana reprezentacji Hiszpanii oraz awans Polski

Typy: Grupa F


No i ostatnie, ale za to jaka grupa! Prawdziwe skupienie gwiazd!

Skład Grupy F: Portugalia, Francja, Niemcy, zwycięzca ścieżki barażów A
Euro 2020 grupa F

Aktualni Mistrzowie Świata - Francuzi, aktualni Mistrzowie Europy - Portugalczycy, a także Niemcy, którzy nie bez powodu nazywani są turniejową drużyną. Reasumując, na Euro 2020 faworyci upatrzyli sobie chyba Grupę F! Co z tego wszystkiego wyniknie? Choć bukmacherzy, eksperci i kibice już zacierają ręce na rywalizację w ostatniej z grup, to komukolwiek ciężko przewidzieć rozstrzygnięcia! Tu wydarzyć może się naprawdę wszystko. My stawiamy na Francuzów - jako pewniaków do awansu, a co dalej? Tego sami nie wiemy!

Nasz typ: awans Francji

Euro 2020: faworyci?


Poznałeś już, jak prezentują się typy Euro 2020 w kontekście rywalizacji grupowej. Czas teraz przejść do przewidywań, co do ostatecznych rozstrzygnięć Mistrzostw Europy.

Bukmacherzy wyraźnie pokazali swoimi kursami, kto w ich oczach jest faworytem Euro 2020. Pierwsza ósemka prezentuje się następująco (w kolejności od największych faworytów bukmacherów):

Czy przewidywania i typy Euro 2020 bukmacherów się sprawdzą? Zobacz, co my o tym myślimy!

Typy na zwycięzcę - Euro 2020


Naszym zdaniem na Euro 2020 faworyci to Anglicy i Francuzi. W przypadku Synów Albionu dużo zależeć będzie od dyspozycji Harry’ego Kane’a, który jak wiadomo nabawił się ciężkiej kontuzji. Wszyscy jednak mówią, że zdąży na Mistrzostwa Europy, aby być w pełnej dyspozycji.

Anglicy są niezwykle głodni sukcesu. Od wielu sezonów, mimo wielkich wyników Premier League, reprezentacja gra poniżej oczekiwań kibiców. Czas przełamać złą passę! Francuzi? To w końcu aktualni Mistrzowie Świata, którzy będą chcieli pójść za ciosem. Mając w zanadrzu takie gwiazdy jak Kylian Mbappe, czy Antoine Griezmann można o tym jak najbardziej myśleć! No to co, Synowie Albionu, czy Trójkolorowi? Oj będzie ciekawie!

Nasze typy Euro 2020 - zwycięzca: Anglia lub Francja


Obstaw Euro 2020 w STS!