Kupon bukmacherski – co to jest?

Co oznacza zakład i kupon bukmacherski? Jeśli chcesz obstawiać u bukmachera mecze, to wiedza dotycząca zakładów i kuponów na pewno ci się przyda! To właśnie te elementy będą wpływały na twoje osiągi u bukmachera, czyli wygraną lub przegraną. Zakład bukmacherski może być rozumiany jako firma, ale także kupon wytypowany za gotówkę po to, żeby w przypadku zwycięstwa otrzymać należne środki finansowe. Jak widzisz to ważne sprawy, których jako początkujący klient nie powinieneś bagatelizować!

Spis treści

Obstawianie meczy składa się z selekcjonowania zakładów, a następnie typowania kuponów bukmacherskich. Zakład bukmacherski to rodzaj zawartej umowy z operatorem. W tym przypadku zakładasz się z bukmacherem o to, że do jakiegoś zdarzenia dojdzie lub nie dojdzie. Jedna strona uważa, że tak, a druga, że nie. To stanowi klucz do zrozumienia tego, czym są zakłady bukmacherskie.

To naoczne ukazanie tematu, jakim jest zakład bukmacherski. Typując stawiasz swoje pieniądze na wynik, który jeśli się sprawdzi da ci wygraną u bukmachera. W drugą stronę natomiast jest tak, że jeśli nie trafisz, to bukmacher zarabia, bo zyskuje twoją postawioną stawkę. To właśnie stanowi zakład bukmacherski wytypowany u legalnego bukmachera.

Zakład bukmacherski można rozumieć też jako fizyczny punkt do przyjmowania zakładów wzajemnych. To tracyjne lokale, które posiadasz w swoim mieście. Chodzi m.in. o placówki naziemne Fortuny lub STS.

Zakład bukmacherski – co to?

Zakład bukmacherski to typ, jaki wybierasz spośród dostępnej oferty kursowej. Najważniejszy podział w zakładzie bukmacherskim jest na przedmeczowy i live. Zakład przedmeczowy to ten typowany przed startem rywalizacji, z kolei zakład live typowany jest już w momencie odbywania się spotkania.

Zakład bukmacherski opisany jest jako zdarzenie, które typujesz. O co chodzi? Zakład może dotyczyć zwycięzcy meczu, triumfatora rozgrywek, zwycięzcy 1. seta, liczby goli/setów, handicapów i pozostałych zdarzeń. Opcji wytypwania zakładu u bukmachera jest wiele, bo firmy regularnie poszerzają możliwości dla graczy. W pojedynczym meczu Ekstraklasy, Serie A lub La Liga u bukmacherów w ofercie jest ponad 100 różnych zakładów przed startem konfrontacji.

W zakładzie bukmacherskim typujesz rezultat, a więc zdarzenie, które twoim zdaniem wystąpi. Każdy zakład oznaczony jest kursem. To istotna rola zakładu, ponieważ kurs świadczy o prawdopodobieństwie wystąpienia zdarzenia. Z punktu widzenia twojego portfela kurs zakładu oznacza to, ile wygrasz grając za określoną stawkę.

Kupon bukmacherski

Zakład a kupon – czy to jest to samo? Stosowanie terminologii związanej z zakładem bukmacherskim i kuponem bukmacherskim może oznaczać ten sam kontekst. Jeśli chodzi o podejście bukmacherów obie kwestie różnią się między sobą specyfiką. Dlaczego? Zakład może wchodzić w skład kuponu np. jeśli jest więcej niż jeden zakład, to wtedy mówimy o kuponie akumulowanym. Kupon bukmacherski to rodzaj dowodu zawarcia zakładów. Na kuponie znajduje się spis wszystkich zagranych typów, kursy pojedynczych zdarzeń, kurs ogólny zakładów, stawka i w końcu ewentualna wygrana. Kupon potwierdza zawarcie zakładów i jest determinantem wypłaty wygranej.

W obstawianiu zakładów online wygląda to tak, że przebywając na stronie bukmachera i wybierając typy bukmacherskie umieszczasz je na kuponie. Sam decydujesz, ile zakładów zagrasz na jednym kuponie. To na kuponie następnie ustalasz, jaką kwotę chcesz postawić. Wybierając stawkę bukmacher automatycznie przelicza to, ile będziesz mógł wygrać. Potwierdzając kupon zawierasz zakład z bukmacherem. To oznacza, że zgadzasz się na to, że jeśli przegrasz to utracisz stawkę. Z kolei bukmacher akceptuje twoje typy i obliguje się do tego, że w przypadku ich trafienia – wypłaci ci określoną na kuponie wygraną!

W zakładach bukmacherskich występują trzy rodzaje kuponów:

  • Kupon bukmacherski pojedynczy – jeden obstawiony zakład.
  • Kupon akumulowany – dwa lub więcej zagranych zakładów.
  • Kupon systemowy – zakłady obstawione blokowo/system np. 2 z 3.

Przeczytaj więcej o rodzajach kuponów single, AKO oraz kuponach systemowych.

Gdzie postawisz zakład bukmacherski?

Zakład bukmacherski bez obaw można grać wszędzie tam, gdzie operator legitymuje się licencją Ministerstwa Finansów. Jeśli nie masz pewności, który bukmacher jest legalny, to na goal.pl zawsze znajdziesz oferty od firm, które posiadają ważną koncesję na działalność online.

Bukmacherzy, gdzie wytypujesz zakłady i kupony online: Fortuna, STS, forBET, Totolotek, eWinner, Superbet, Betclic, Betfan, LVBET, PZBUK, Etoto, Noblebet, Fuksiarz.

Jaki bukmacher do obstawiania zakładów?

Trendy są takie, że najwięcej zakładów obstawianych jest przez internet. Bukmacherzy online zdominowali rynek, a placówki naziemne raczej się zwijają niż rozwijają. A więc wydaje nam się, że jeśli obstawiać zakłady, to tylko u bukmachera online. Ale jakiego?

Ministerstwo Finansów dość regularnie wydaje nowe licencje, a wraz z tym na rynek wkraczają nowi bukmacherzy. Użytkownik, który do tej pory nie miał do czynienia z zakładami bukmacherskimi staje przed wyborem, który dotyczy tego, na kogo się zdecydować? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jaki bukmacher?

Naszym zdaniem na początku dobrze jest wypróbować bukmachera, która oferuje darmowy zakład lub zakład bez ryzyka. Jaki to bukmacher? W tym kryterium można polecić STS i Fortunę, bo to operatorzy zakładów online, który nowym klientom dają po rejestracji freebet bez depozytu i cashback. A więc możesz zagrać za darmo i bez ryzyka – to pozwoli lepiej zaznajomić się z grą u bukmachera.

Jaki bukmacher może być wypróbowany w dalszej kolejności? Zakłady bez ryzyka możesz wykorzystać również w Betfan, eWinner, Betclic i LVBET. Jeśli natomiast to kryterium cię nie przekonuje, to najlepiej jest zwracać uwagę na opinie o bukmacherach. Ocena w rankingu bukmacherów online może wiele mówić o tym, jaką firmę wybrać. Z reguły podąża się za najlepszymi opiniami i tak właśnie powinno być w przypadku zakładów bukmacherskich.

Sprawdź jakiego bukmachera internetowego wybrać – przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się czym kierować się przy decyzji.

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher PL
  • Sprawdzone i zweryfikowane 9 grudnia 2023
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.