Zakład BTTS – co to znaczy i czym jest?

Obstawianie zakładów na piłkę nożną tylko z pozoru wygląda na przewidywanie wyniku meczu. Tak naprawdę u bukmacherów online opcji zagrań jest znacznie więcej niż wskazanie, kto wygra mecz. Typy na piłkę nożną to również obstawianie bramek – ilości goli, ale też strzelców i drużyn, które będą trafiać. W tym kontekście warto poznać zakłady na BTTS, które często pojawiają się w gotowych typach bukmacherskich na spotkania piłkarskie. O co chodzi w BTTS? Co oznacza ten zakład? W tym artykule znajdziesz wyjaśnienie tego typu zakładów.

Spis treści

Piłka nożna to sport, w którym chodzi o to, aby strzelić więcej goli niż przeciwnik. Solą futbolu są bramki, bo to one determinują emocje, rezultat i gwiazdy tej dyscypliny sportu. Początkowo w zakładach na piłkę nożną stawiano typy na wynik, czyli zwycięstwo gospodarzy, remis lub wygraną gości. Wraz z rozwojem oferty bukmacherskiej pojawiły się nowe rynki: zakłady na rzuty kartki, dokładny wynik, suma goli, handicap i BTTS. Znaleźć można takie rodzaje zakładów jak zakłady dnb, czyli zakłady bez remisu. Popularnością wśród typerów cieszą się także zakłady bukmacherskie under/over. Generalnie w chwili obecnej u bukmacherów w Polsce mecze piłki nożnej można obstawiać na ponad 100 rynkach. Co to oznacza? To że do każdego pojedynku znajdziesz ponad 100 typów, które możesz umieścić na swój kupon.

BTTS spotkasz w zakładach przedmeczowych i “na żywo” przy meczach piłki nożnej. Nie ma znaczenia czy obstawiasz Ekstraklasę, Premier League, Bundesligę czy ligi egzotyczne. Rynki na BTTS należą do podstawowej oferty bukmacherskiej, więc praktycznie w każdym meczu znajdziesz ten rodzaj zakładu.

Dowiedz się, jak obstawiać mecze systemem i zacznij skutecznie z tego korzystać już dziś!

BTTS – co to znaczy?

Skrót BTTS może nieco mylić początkujących graczy, więc warto pokazać jego rozwinięcie. BTTS, to skrót od both teams to score. To angielski zwrot oznaczający stwierdzenie: obie drużyny strzelą. W tym zakładzie jest obstawiane w formie tak lub nie to, czy drużyny biorące udział w meczu strzelą przynajmniej po golu. Jak rozliczany jest zakład BTTS? Sprawdź:

  • BTTS tak – ten rodzaj zakładu wygrywa, jeśli w meczu obie drużyny strzelą przynajmniej po jednej bramce. Wynik takiego spotkania może być jako remis bramkowy lub 2:1, 3:2, 1:2 itd.
  • BTTS nie – obstawienie tego typu oznacza, że będzie on zwycięski, kiedy padnie w meczu remis 0:0 lub tylko jedna drużyna będzie strzelać. Chodzi o wyniki np. 1:0, 2:0, 3:0 itd.

Obydwie drużyny strzelą

Zakład na BTTS to rodzaj typu dwudrogowego, a więc dającego graczowi 50% na poprawne wskazanie rezultatu. W typach BTTS wybierasz spośród dwóch opcji: tak lub nie. W BTTS nie ma remisów, stąd zakład dwudrogowy, a nie trzydrogowy.

Typy na rynki “obydwie drużyny strzelą” dotyczą zakładów piłkarskich. To rodzaje zdarzeń, które mogą dotyczyć całego meczu, ale też poszczególnych etapów spotkania. Dla przykładu w zakładach przedmeczowych na mecze piłki nożnej znajdziesz typy BTTS na 1. i 2. połowę oraz całe spotkanie. W ten sposób możesz zagrać kupon na to, że w 1. połowie BTTS nie, a w 2. połowie BTTS tak.

Oferta zakładów na obydwie drużyny strzelą występuje też w trybie “na żywo”. W zależności od bukmachera można tam spotkać propozycje zakładów BTTS na konkretny przedział czasowy np. od minuty 20. do 30. obydwie drużyny strzelą lub nie. W tego rodzaju zakładzie bierze się pod uwagę tylko ten konkretny okres, a nie generalny wynik meczu.

Podatek u bukmachera – zobacz jak wyglądają podatki pobierane przez bukmacherów podczas obstawiania spotkań!

Zakłady na BTTS

Do obstawiania zakładów na BTTS nie trzeba szukać wyspecjalizowanego bukmachera, ponieważ w naszym kraju każdy z legalnych operatorów oferuje tego rodzaju rynki. Typy na obydwie drużyny strzelą są popularne wśród obstawiających i stanowią czołówkę w klasyfikacji zakładów granych na piłkę nożną. Więcej typów dotyczy oczywiście wyniku i sumy goli, ale BTTS plasuje się zaraz za tymi znanymi rynkami.

Kursy na BTTS zależą od tego, kto gra w konkretnym meczu. Kiedy spotyka się outsider z faworytem, to kursy na to, że obydwie drużyny strzelą są wyższe niż “BTTS – nie”. Wynika to z prostej kalkulacji: bukmacher spodziewa się, że faworyt nie pozwoli na zbyt wiele underdogowi i wygra bez straty gola. Kursy na “BTTS – tak” spadają i są niższe od “BTTS – nie” w meczu, gdzie grają ze sobą równorzędne zespoły.

BTTS występuje też w zakładach łączonych z wynikiem końcowym. Bukmacherzy stosują opcję, że w obrębie tego samego typu można obstawić to, kto wygra mecz oraz czy obie drużyny strzelą bramki tak/nie.

Jak typować BTTS?

Typowanie BTTS polega na doskonałym przewidzeniu boiskowych wydarzeń, ponieważ trzeba zdecydować o tym, kto będzie strzelał gole. Do tego jest potrzebna odpowiednia znajomość zespołów – ich stylu gry i potencjału w ofensywie oraz defensywie.

Obstawianie BTTS to analizowanie tego, czy zespoły zachowają czyste konto, czy jednak strzelą sobie minimum po bramce. Przebieg meczu może być tak zaskakujący, że każda analiza bierze w łeb. Generalnie jednak stosuje się parę wskazówek, które pomagają w poprawnym typowaniu BTTS.

Przede wszystkim należy dokonać analizy kto gra z kim. W przykładowym meczu piłki nożnej, w którym chcesz zagrać BTTS sprawdź czy dany zespół gra dobrze w ofensywie oraz jak radzi sobie w obronie. Idealnym rozwiązaniem do tego będą statystyki goli strzelonych i straconych. To normalne, że w starciu drużyn specjalizujących się w defensywie może być trudniej o bramki, więc wtedy “BTTS – nie” może być trafionym zakładem. Bywają też konfrontacje, gdzie eksperci spodziewają się, że właśnie jeden gol może rozstrzygnąć o wyniku – wówczas również “BTTS – nie” może zadziałać. Analogicznie przy konfrontacji ekip ofensywnych można typować “BTTS – tak”, czyli to, że obydwie drużyny trafią.

Bukmacherzy do BTTS

Jakich bukmacherów polecamy do typowania BTTS? Oczywiście najlepsza oferta kursowa dotycząca rynków “obydwie drużyny strzelą” jest udziałem bukmacherów z najlepszymi ocenami, a więc STS, Fortuny, Superbet, Betfan, Etoto, forBET i eWinner.

Zakłady na BTTS u wyżej wymienionych bukmacherów można robić na stronie online i mobilnej aplikacji.

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher UK
  • Sprawdzone i zweryfikowane 29 maja 2022
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.