BTTS – co to znaczy i czym jest ten zakład?

Obstawianie zakładów na piłkę nożną tylko z pozoru wygląda na przewidywanie wyniku meczu. Tak naprawdę u bukmacherów online opcji zagrań jest znacznie więcej niż wskazanie, kto wygra mecz. Typy na piłkę nożną to również obstawianie bramek – ilości goli, ale też strzelców i drużyn, które będą trafiać. W tym kontekście warto poznać zakłady na BTTS, które często pojawiają się w gotowych typach bukmacherskich na spotkania piłkarskie. Co oznacza BTTS w bukmacherce? W tym artykule znajdziesz wyjaśnienie tego typu zakładów.

BTTS co to

Spis treści

Piłka nożna to sport, w którym chodzi o to, aby strzelić więcej goli niż przeciwnik. Solą futbolu są bramki, bo to one determinują emocje, rezultat i gwiazdy tej dyscypliny sportu. Początkowo w zakładach na piłkę nożną stawiano typy na wynik, czyli zwycięstwo gospodarzy, remis lub wygraną gości. Wraz z rozwojem oferty bukmacherskiej pojawiły się nowe rynki: zakłady na rzuty kartki, dokładny wynik, suma goli, handicap i BTTS. Znaleźć można takie rodzaje zakładów jak zakłady dnb, czyli zakłady bez remisu. Popularnością wśród typerów cieszą się także zakłady bukmacherskie under/over. Generalnie w chwili obecnej u bukmacherów w Polsce mecze piłki nożnej można obstawiać na ponad 100 rynkach. Co to oznacza? To że do każdego pojedynku znajdziesz ponad 100 typów, które możesz umieścić na swój kupon.

BTTS spotkasz w zakładach przedmeczowych i “na żywo” przy meczach piłki nożnej. Nie ma znaczenia czy obstawiasz Ekstraklasę, Premier League, Bundesligę czy ligi egzotyczne. Rynki na BTTS należą do podstawowej oferty bukmacherskiej, więc praktycznie w każdym meczu znajdziesz ten rodzaj zakładu.

Dowiedz się, jak obstawiać mecze systemem i zacznij skutecznie z tego korzystać już dziś!

BTTS – co to znaczy?

Skrót BTTS może nieco mylić początkujących graczy, więc warto pokazać jego rozwinięcie. BTTS to skrót od both teams to score. To angielski zwrot oznaczający stwierdzenie: obie drużyny strzelą. W tym zakładzie jest obstawiane w formie tak lub nie to, czy drużyny biorące udział w meczu strzelą przynajmniej po golu. Jak rozliczany jest zakład BTTS? Sprawdź:

  • BTTS tak – ten rodzaj zakładu wygrywa, jeśli w meczu obie drużyny strzelą przynajmniej po jednej bramce. Wynik takiego spotkania może być jako remis bramkowy lub 2:1, 3:2, 1:2 itd.
  • BTTS nie – obstawienie tego typu oznacza, że będzie on zwycięski, kiedy padnie w meczu remis 0:0 lub tylko jedna drużyna będzie strzelać. Chodzi o wyniki np. 1:0, 2:0, 3:0 itd.

Obydwie drużyny strzelą

Zakład na BTTS to rodzaj typu dwudrogowego, a więc dającego graczowi 50% na poprawne wskazanie rezultatu. W typach BTTS wybierasz spośród dwóch opcji: tak lub nie. W BTTS nie ma remisów, stąd zakład dwudrogowy, a nie trzydrogowy.

Typy na rynki “obydwie drużyny strzelą” dotyczą zakładów piłkarskich. To rodzaje zdarzeń, które mogą dotyczyć całego meczu, ale też poszczególnych etapów spotkania. Dla przykładu w zakładach przedmeczowych na mecze piłki nożnej znajdziesz typy BTTS na 1. i 2. połowę oraz całe spotkanie. W ten sposób możesz zagrać kupon na to, że w 1. połowie BTTS nie, a w 2. połowie BTTS tak.

Oferta zakładów na obydwie drużyny strzelą występuje też w trybie “na żywo”. W zależności od bukmachera można tam spotkać propozycje zakładów BTTS na konkretny przedział czasowy np. od minuty 20. do 30. obydwie drużyny strzelą lub nie. W tego rodzaju zakładzie bierze się pod uwagę tylko ten konkretny okres, a nie generalny wynik meczu.

Podatek u bukmachera – zobacz jak wyglądają podatki pobierane przez bukmacherów podczas obstawiania spotkań!

Zakłady na BTTS

Do obstawiania zakładów na BTTS nie trzeba szukać wyspecjalizowanego bukmachera, ponieważ w naszym kraju każdy z legalnych operatorów oferuje tego rodzaju rynki. Typy na obydwie drużyny strzelą są popularne wśród obstawiających i stanowią czołówkę w klasyfikacji zakładów granych na piłkę nożną. Więcej typów dotyczy oczywiście wyniku i sumy goli, ale BTTS plasuje się zaraz za tymi znanymi rynkami.

Kursy na BTTS zależą od tego, kto gra w konkretnym meczu. Kiedy spotyka się outsider z faworytem, to kursy na to, że obydwie drużyny strzelą są wyższe niż “BTTS – nie”. Wynika to z prostej kalkulacji: bukmacher spodziewa się, że faworyt nie pozwoli na zbyt wiele underdogowi i wygra bez straty gola. Kursy na “BTTS – tak” spadają i są niższe od “BTTS – nie” w meczu, gdzie grają ze sobą równorzędne zespoły.

BTTS występuje też w zakładach łączonych z wynikiem końcowym. Bukmacherzy stosują opcję, że w obrębie tego samego typu można obstawić to, kto wygra mecz oraz czy obie drużyny strzelą bramki tak/nie.

Jak typować BTTS?

Typowanie BTTS polega na doskonałym przewidzeniu boiskowych wydarzeń, ponieważ trzeba zdecydować o tym, kto będzie strzelał gole. Do tego jest potrzebna odpowiednia znajomość zespołów – ich stylu gry i potencjału w ofensywie oraz defensywie.

Obstawianie BTTS to analizowanie tego, czy zespoły zachowają czyste konto, czy jednak strzelą sobie minimum po bramce. Przebieg meczu może być tak zaskakujący, że każda analiza bierze w łeb. Generalnie jednak stosuje się parę wskazówek, które pomagają w poprawnym typowaniu BTTS.

Przede wszystkim należy dokonać analizy kto gra z kim. W przykładowym meczu piłki nożnej, w którym chcesz zagrać BTTS sprawdź czy dany zespół gra dobrze w ofensywie oraz jak radzi sobie w obronie. Idealnym rozwiązaniem do tego będą statystyki goli strzelonych i straconych. To normalne, że w starciu drużyn specjalizujących się w defensywie może być trudniej o bramki, więc wtedy “BTTS – nie” może być trafionym zakładem. Bywają też konfrontacje, gdzie eksperci spodziewają się, że właśnie jeden gol może rozstrzygnąć o wyniku – wówczas również “BTTS – nie” może zadziałać. Analogicznie przy konfrontacji ekip ofensywnych można typować “BTTS – tak”, czyli to, że obydwie drużyny trafią.

BTTS u bukmacherów

Jakich bukmacherów polecamy do typowania BTTS? Oczywiście najlepsza oferta kursowa dotycząca rynków “obydwie drużyny strzelą” jest udziałem bukmacherów z najlepszymi ocenami, a więc STS, Fortuny, Superbet, Betfan, Etoto, forBET i eWinner.

Zakłady na BTTS u wyżej wymienionych bukmacherów można robić na stronie online i mobilnej aplikacji.

Szukasz bukmachera dla siebie? Sprawdź STS

STS to lider rynku zakładów sportowych w Polsce. Rejestrując się w STS za pośrednictwem naszej strony otrzymasz unikalny pakiet bonusów, w tym zakład bez ryzyka oraz freebet.

STS

97/100
  • Legalny bukmacher UK
  • Sprawdzone i zweryfikowane 31 marca 2023
  • Najwyższa oferta na rynku z kodem GOAL
  • Sponsor reprezentacji Polski

Lider polskiego rynku legalnych bukmacherów

Zakłady bukmacherskie STS to jedna z najstarszych firm bukmacherskich w Polsce. Zdaniem wielu użytkowników i ekspertów jest to najlepszy bukmacher obecny na polskim rynku. STS posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów zarówno przez sieć puntów stacjonarnych jak i online.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

BTTS – najczęściej zadawane pytania

Co oznacza skrót BTTS?

BTTS to skrót od both teams to score, czyli obie drużyny strzelą.

Jak typować BTTS?

Typując BTTS ważna jest dokładna analiza obu drużyn grających w danym meczu. Sprawdź, jak dobrze radzą sobie w ofensywie, a jak w defensywie.