Goncalo Feio

Goncalo Feio to portugalski szkoleniowiec, aktualnie trener drugoligowego Motoru Lublin. Wcześniej pracował w roli asystenta między innymi w Wiśle Kraków i Rakowie Częstochowa.

fot. PressFocus

Goncalo Feio – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoGoncalo Feio
Data urodzenia17 stycznia 1990 roku
Miejsce urodzenia Lizbona
NarodowośćPortugalia
Aktualny zespołMotor Lublin

Goncalo Feio – kariera

Goncalo Feio urodził się 17 stycznia 1990 roku w Lizbonie, a swoich sił na piłkarskich boiskach próbował w młodzieżowych zespołach Belenenses i Benfiki. Kariery piłkarskiej jednak nie zrobił, bardzo szybko rozpoczynając kształcenie w kierunku zostania trenerem. W rozpoczęciu tej przygody pomogło mu niewątpliwie wygranie konkursu, w którym nagrodą był staż w akademii Benfiki. Tam pracował zarówno z młodszymi i starszymi zawodnikami. 

W 2010 roku Feio trafił do Polski w ramach wymiany między uniwersytetami w stolicach obu krajów. Pierwszy kontakt z polską piłką miał w Legii Warszawa, gdzie najpierw prowadził młodzieżowe drużyny, a następnie został analitykiem i asystentem w pierwszej drużynie. Współpracował tam z trenerami Henningiem Bergiem i Stanisławem Czerczesowem.

W 2016 roku przeniósł się do Krakowa, gdzie początkowo prowadził drużynę juniorów do lat 17, a następnie piastował funkcję asystenta hiszpańskich szkoleniowców Wisły – Kiko Ramireza i Joana Carrillo. Z pierwszym z nich, w podobnej roli, spotkał się również w greckiej Xanthi, gdzie spędził kilka miesięcy.

Na początku 2020 roku ponownie pojawił się w Polsce, znajdując zatrudnienie na stanowisku asystenta Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa. Pracował w nim do lipca 2022 roku. 

Nowy rozdział w swojej trenerskiej karierze rozpoczął 19 września 2022 roku. Wówczas rozpoczął swoją pierwszą samodzielną pracę w roli trenera pierwszej drużyny. Portugalczyka zatrudnił drugoligowy Motor Lublin, który w tym momencie zamykał ligową tabelę.

Goncalo Feio – prowadzone drużyny

klubrozpoczęcie pracyzakończenie pracy
Motor Lublin19 września 2022

Goncalo Feio – aktualności