Sebastian Szymańki

Sebastian Szymański

Sebastian Szymański to reprezentant Polski. Najlepiej czuje się występując w środku pola. Od 2019 roku z sukcesami gra dla Dynamo Moskwa.

Czytaj dalej…

Sebastian Szymański – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoSebastian Szymański
Data urodzenia10 maja 1999 rok
Miejsce urodzeniaBiała Podlaska
NarodowośćPolska
Aktualny klubDynamo Moskwa
PozycjaOfensywny pomocnik
Waga60 kg
Wzrost1,74 m

Sebastian Szymański – kariera

Szymański piłkarsko dojrzewał w Białej Podlaskiej, skąd w 2013 roku przeniósł się do Legii. Po trzech latach został włączony do kadry pierwszego zespołu. Jego debiut miał miejsce 7 lipca 2016  roku w przegranym 1:4 meczu o Superpuchar Polski z Lechem Poznań. Kolejni trenerzy Legii dawali Szymańskiemu coraz więcej szans na pokazanie swoich umiejętności, a on je wykorzystywał.

Przygoda Szymańskiego w stołecznym zespole trwała trzy lata. W jej trakcie dwukrotnie został mistrzem Polski. W 2019 roku przeniósł się do Dynamo Moskwa za prawie sześć milionów euro. Rosyjski zespół dobrze zainwestował te pieniądze, ponieważ Polak nie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację. Szymański regularnie prezentuje dobrą formę i pracuje na transfer do silniejszej ligi.

W reprezentacjach juniorskich Szymański wystąpił kilkadziesiąt razy. Zagrał między innymi na mistrzostwach Europy do lat 21 (2019).  Debiut w seniorskiej reprezentacji był zatem kwestią czasu. Nastąpił on 6 września 2019 roku przeciwko Słowenii. Dwa miesiące później strzelił temu przeciwnikowi swojego pierwszego gola w koszulce z orłem na piersi. Szymański nie znalazł się kadrze na Euro 2020.

Sebastian Szymański – aktualności