Ruben
Neves

Ruben Neves to portugalski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik saudyjskiego Al-Hilal. Reprezentant Portugalii, z którą wygrał w 2019 roku Ligę Narodów.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Will Palmer/Sportsphoto
Imię i nazwisko Ruben Neves
Data urodzenia 1997-03-13
Miejsce urodzenia Santa Maria da Feira
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Al-Hilal
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 80 kg
Wzrost 180 cm

Ruben Neves – kariera

Ruben Neves od początku kariery uznawany był za wielki talent. Był kibicem FC Porto i dołączył do akademii zespołu w wieku ośmiu lat.

W wieku 17 lat miał dołączyć do drugiej drużyny Smoków, ale w wyniku kontuzji Mikela Agu otrzymał powołanie od Julena Lopeteguiego do presezonu z pierwszą ekipą. Tam zaprezentował się ze świetnej strony. W sierpniu, w wieku 17 lat i pięciu miesięcy, zadebiutował w lidze, strzelając do tego gola. Stał się tym samym najmłodszym graczem z bramką ligową w historii FC Porto. Kilka dni później rozegrał swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów.

Nie minął rok, gdy po raz pierwszy założył opaskę kapitańską Smoków. Został wówczas najmłodszym piłkarzem, który dowodził swoim zespołem w meczu Ligi Mistrzów.

Tym bardziej szokujący wydawał się transfer Nevesa do drugoligowego Wolverhampton Wanderers. Agentem Portugalczyka jest słynny Jorge Mendes, mający świetne relacje z Wilkami. Neves wydatnie pomógł drużynie w wywalczeniu awansu do Premier League, co Wolverhampton uczyniło bez większego wysiłku, wygrywając rozgrywki Championship.

Od 2018 roku Neves jest filarem swego zespołu w Premier League. Z kolei od 2019 roku pełni funkcję kapitana drużyny. Choć co roku łączy się go z większymi markami, przez długi czas pozostawał lojalny lojalny wobec ekipy z Molineux, dla której rozegrał ponad 250 spotkań. Do rozstania doszło latem 2023 roku, kiedy po Portugalczyka zgłosili się Saudyjczycy z Al-Hilal, który wyłożyli za niego 55 milionów euro.

Neves zadebiutował w reprezentacji Portugalii w 2015 roku. Niestety, nie znalazł się w kadrze ani na zwycięskie dla swojej kadry Euro 2016, ani na Mistrzostwa Świata w Rosji. Obecnie jest jednak pewnym punktem reprezentacji, z którą w 2019 roku sięgnął po Ligę Narodów.

Ruben Neves – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ruben Neves?

Ruben Neves rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Ruben Neves?

Ruben Neves w trakcie swojej kariery grał w klubach: FC Porto, Padroense, Wolverhampton Wanderers i Al-Hilal.