Ruben Dias

Ruben Dias

Ruben Dias to portugalski zawodnik, grający na pozycji obrońcy. Etatowy reprezentant Portugalii występuje na co dzień w Man City. Zawodnik roku 2021 w Premier League.

Czytaj dalej…

Ruben Dias – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoRuben Dias
Data urodzenia14 maja 1997 rok
Miejsce urodzeniaAmadora
NarodowośćPortugalia
Aktualny klubManchester City
PozycjaObrońca
Waga82 kg
Wzrost1,87 m

Ruben Dias – kariera

Ruben Dias jest wychowankiem Benfiki i zaliczył w jej barwach bardzo harmonijny rozwój. Pokonywał kolejne szczeble ekip młodzieżowych, aż wreszcie, w 2017 roku, pokazał się ze świetnej strony również w seniorskim zespole. Przez trzy lata krzepł w ojczyźnie, ale nie mógł odrzucić oferty ze strony Manchesteru City. Giganci Premier League zapłacili za perspektywicznego stopera ponad 70 milionów euro i z pewnością nie żałują.

Zaliczył kapitalną kampanię 2020/2021 w Premier League, rozgrywając swój premierowy sezon w Man City. Łącznie licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał 31 meczów, zdobywając w nich jedną bramkę. Debiutancka kampania na Wyspach okazała się dla niego wyjątkowa. Został też bowiem laureatem nagrody dla najlepszego gracza angielskiej ekstraklasy w tym roku. Z miejsca zadomowił się w ekipie Obywateli i stanowi o sile formacji defensywnej.

Ruben Dias do wychowanek Orłów, który ma na swoim koncie ponad 40 występów w reprezentacji Portugalii. Wygrał z nią Ligę Narodów w 2019 roku, wziął też udział w Euro 2021 i Mistrzostwach Świata w Katarze. W karierze klubowej może poszczycić się mistrzostwem Portugalii, dwoma tytułami mistrza Anglii i kilkoma innymi trofeami.

Ruben Dias – aktualności