Ruben
Dias

Ruben Dias to portugalski zawodnik, grający na pozycji obrońcy. Etatowy reprezentant Portugalii występuje na co dzień w Man City. Zawodnik roku 2021 w Premier League.

Czytaj dalej…

3
IMAGO/Matteo Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Ruben Dias
Data urodzenia 1997-05-14
Miejsce urodzenia Amadora
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Manchester City
Pozycja środkowy obrońca
Waga 82 kg
Wzrost 187 cm

Ruben Dias – kariera

Ruben Dias jest wychowankiem Benfiki i zaliczył w jej barwach bardzo harmonijny rozwój. Pokonywał kolejne szczeble ekip młodzieżowych, aż wreszcie, w 2017 roku, pokazał się ze świetnej strony również w seniorskim zespole. Przez trzy lata krzepł w ojczyźnie, ale nie mógł odrzucić oferty ze strony Manchesteru City. Giganci Premier League zapłacili za perspektywicznego stopera ponad 70 milionów euro i z pewnością nie żałują.

Zaliczył kapitalną kampanię 2020/2021 w Premier League, rozgrywając swój premierowy sezon w Man City. Łącznie licząc wszystkie rozgrywki, rozegrał 31 meczów, zdobywając w nich jedną bramkę. Debiutancka kampania na Wyspach okazała się dla niego wyjątkowa. Został też bowiem laureatem nagrody dla najlepszego gracza angielskiej ekstraklasy w tym roku. Z miejsca zadomowił się w ekipie Obywateli i stanowi o sile formacji defensywnej.

Ruben Dias do wychowanek Orłów, który ma na swoim koncie ponad 40 występów w reprezentacji Portugalii. Wygrał z nią Ligę Narodów w 2019 roku, wziął też udział w Euro 2021 i Mistrzostwach Świata w Katarze. W karierze klubowej może poszczycić się mistrzostwem Portugalii, dwoma tytułami mistrza Anglii i kilkoma innymi trofeami.

Ruben Dias – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ruben Dias?

Ruben Dias rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 3.

W jakich klubach grał Ruben Dias?

Ruben Dias w trakcie swojej kariery grał w klubach Estrela Amadora, Benfica Lizbona i Manchester City.