Nicola Zalewski

Nicola Zalewski

Nicola Zalewski to polski piłkarz włoskiego pochodzenia. Piłkarz ten jest jednym z najbardziej utalentowanych w naszym kraju, więc kibice wiążą z nim spore nadzieje. Mimo młodego wieku otrzymywał już szansę gry w seniorach Romy.

Czytaj dalej…

Nicola Zalewski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoNicola Zalewski
Data urodzenia23 stycznia 2002 rok
Miejsce urodzeniaTivoli
NarodowośćPolska/Włochy
Aktualny klubAS Roma
PozycjaOfensywny pomocnik
Waga62 kg
Wzrost1,75 m

Nicola Zalewski – kariera

O Zalewskim w Polsce zrobiło się głośno jeszcze gry ten występował w juniorach Romy. Był wówczas liderem młodzieżowej ekipy Giallorossich, dla której strzelał sporo goli oraz zaliczał mnóstwo asyst. Wiele osób wróży mu świetną karierę. Talent Zalewskiego dostrzegł także Paulo Fonseca, który dał Polakowi zadebiutować w seniorach przeciwko Manchesterowi United w półfinale Ligi Europy. Zawodnik ten czyni szybkie postępy, czego dowodem jest udział w obozie przygotowawczym z Romą prowadzoną przez Jose Mourinho.

Talentem Zalewskiego zachwyceni są nie tylko Polacy, ale także Włosi. Wobec tego pojawiło się pytanie, którą kadrę będzie reprezentował? Zawodnik złożył jasną deklarację. Przyznał, że chce grać dla Polski, ponieważ ta od najmłodszych lat obdarzyła go zaufaniem. Zalewski w 2019 roku zagrał z kadrą u-20 na Mistrzostwach Świata. Zaliczył nawet asystę przeciwko Tahiti. 

Nicola Zalewski – aktualności