Marcus
Rashford

Marcus Rashford to angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika lub skrzydłowego. Wychowanek Manchesteru United i reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

10
IMAGO/Martin Rickett
Imię i nazwisko Marcus Rashford
Data urodzenia 1997-10-31
Miejsce urodzenia Manchester
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester United
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 70 kg
Wzrost 185 cm

Marcus Rashford – kariera

Cudowny dzieciak angielskiej piłki, tak pisały o zawodniku angielskie media. W piłkę nożną zaczął grać, gdy miał zaledwie pięć lat. Tymczasem w wieku siedmiu lat trafił do akademii piłkarskiej Man Utd. Grał w młodzieżowych reprezentacjach Anglii: U-16, U-18, U-20, czy U-21, zanim zaczął regularnie grać w pierwszym zespole Czerwonych Diabłów. Zadebiutował w nim w lutym 2016 roku. W pierwszych spotkaniach regularnie strzelał bramki, odznaczał się też odwagą w dryblingu. Spekulowano, że w najbliższych latach będzie faworytem do zdobycia Złotej Piłki.

Jak dotąd, nie spełnił swego potencjału, choć trudno też powiedzieć wprost, by zawiódł. Dzień przed 25. urodzinami strzelił dla Czerwonych Diabłów setną bramkę i wciąż uznawany jest za gracza ważnego dla przyszłości klubu. Wygrał jak dotąd z ekipą z Old Trafford raz Ligę Europy, raz Puchar Anglii i raz Puchar Ligi Angielskiej. Był też wybrany najlepszym angielskim piłkarzem. W drużynie narodowej rozegrał już ponad 40 meczów. Debiut w reprezentacji Anglii zaliczył w maju 2016 roku przeciwko Australii, zdobywając w tym starciu bramkę.

Rashford znany jest też ze swej działalności pozaboiskowej. Mocno wspiera fundacje i ruchy społeczne, wspierające najbiedniejszych.

Marcus Rashford – aktualności