Kingsley Coman

Kingsley Coman

Kingsley Coman to jeden z najlepszych skrzydłowych w Bundeslidze. Na co dzień broni barw Bayernu Monachium. Jest srebrnym medalistą Euro 2016 z kadrą Francji.

Czytaj dalej…

Kingsley Coman – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKingsley Junior Coman
Data urodzenia13 czerwca 1996 rok
Miejsce urodzeniaParyż
NarodowośćFrancja
Aktualny klubBayern Monachium
PozycjaSkrzydłowy
Waga76 kg
Wzrost1,80 m

Kingsley Coman – kariera

Mimo stosunkowo młodego wieku Coman jest już bardzo utytułowanym zawodnikiem. Na swoim koncie ma dziesięć mistrzostw wygranych z trzema różnymi klubami. Najwięcej jako gracz Bayernu, któremu pomógł zdobyć Ligę Mistrzów (2020). Właśnie jako piłkarz monachijskiej ekipy stał się jednym z najlepszych skrzydłowych Bundesligi.

Wcześniej francuski skrzydłowy grał w Paris Saint-Germain i Juventusie. To właśnie z włoskiego zespołu trafił do Bundesligi za 35 mln euro. W barwach Bawarczyków odniósł największe sukcesy w swojej karierze.

Coman stopniowo przebijał się to reprezentacji Francji, w której debiutował jako 19-latek przeciwko Niemcom. Jego największym osiągnięciem z kadrą Trójkolorowych jest finał Euro 2016. Dwa lata później nie został powołany na Mundial w Rosji, więc nie może pochwalić się tytułem mistrza świata.

W 2017 roku Kingsley Coman został aresztowany pod zarzutem przemocy domowej wobec swojej byłej partnerki Sephory Goignan. Piłkarz przyznał się do winy przed francuskim sądem i musiał zapłacić odszkodowanie w wysokości 5 tysięcy euro.

Kingsley Coman – aktualności