Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski to jeden z najbardziej uzdolnionych polskich piłkarzy. Jest najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy. W zimowym okienku transferowym 2022 trafił z Pogoni do Brighton. Resztę sezonu 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Union St-Gilloise.

Czytaj dalej…

Kacper Kozłowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKacper Kozłowski
Data urodzenia16 października 2003 rok
Miejsce urodzeniaKoszalin
NarodowośćPolska
Aktualny klubVitesse Arnhem (wypożyczenie z Brighton)
PozycjaŚrodkowy pomocnik
Waga67 kg
Wzrost1,82 m

Kacper Kozłowski – aktualności

Kacper Kozłowski – kariera

O Kacprze Kozłowskim usłyszeli już prawdopodobnie wszyscy najlepsi skauci pracujący w Europie. Piłkarz ten dysponuje bowiem ogromnym talentem. Jest reprezentantem Polski, uczestnikiem Euro 2020 oraz najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił na mistrzostwach Europy.

Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej Kozłowski stawiał w Bałtyku Koszalin, skąd przeniósł się do Pogoni Szczecin. Swoją przygodę w Szczecinie rozpoczynał od drużyn młodzieżowych, skąd trafił do drużyny rezerw mając okazję występować na poziomie trzeciej ligi, aż w końcu dostał szansę pokazania swoich umiejętności w pierwszym zespole. Portowcy umożliwili mu debiut w Ekstraklasie, gdy ten miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni. 

Kacper Kozłowski na dobre pokazał się w Ekstraklasie w sezonie 2020\21, w którym rozegrał 20 spotkań i stał się jedną z ważniejszych postaci w Pogoni, która na koniec rozgrywek uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli.

Kolejne rozgrywki były jeszcze lepsze w wykonaniu Kozłowskiego, który podczas rundy jesiennej wystąpił w szesnastu spotkaniach zdobywając trzy gole i notując cztery asysty. Świetna gra polskiego zawodnika nie uszła uwadze europejskim skautom, a o gracza Pogoni najbardziej zabiegał angielski Brighton. Klub z Premier League ostatecznie kupił Polaka 5 stycznia 2022 roku za około 11 milionów euro. 

Młody zawodnik został od razu wypożyczony do belgijskiego Royale Union Saint Gilloise, który ma tego samego właściciela, co Brighton. W Belgii Kozłowski miał jednak spore problemy z regularną grą. Ostatecznie przez pół roku wystąpił tylko w dziewięciu spotkaniach, jednak głównie jako rezerwowy zbierając zaledwie 214 minut na placu gry.

W lipcu 2022 roku Kozłowski przeniósł się już do Brighton, gdzie będzie walczył o swoje miejsce w składzie.

Szansę debiutu w dorosłej reprezentacji Polski otrzymał od Paulo Sousy 28 marca 2021 roku w wygranym 3:0 meczu z Andorą. Portugalski selekcjoner zabrał go na Euro 2020, gdzie Kozłowski wystąpił w meczu z Hiszpanią i Szwecją. Swoją przygodę z Biało-Czerwonymi rozpoczął już w kadrze U15 przechodząc następnie kolejne grupy wiekowe.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kacper Kozłowski?

Kacper Kozłowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 6.

W jakich klubach grał Kacper Kozłowski?

Kacper Kozłowski w trakcie swojej kariery grał w klubach Pogoń Szczecin, Brighton, Union SG.