Kacper
Kozłowski

Kacper Kozłowski to jeden z najbardziej uzdolnionych polskich piłkarzy. Jest najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy. W zimowym okienku transferowym 2022 trafił z Pogoni do Brighton. Obecnie przebywa na wypożyczeni w Vitesse Arnhem.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Pro Shots
Imię i nazwisko Kacper Kozłowski
Data urodzenia 2003-10-16
Miejsce urodzenia Koszalin
Narodowość Polska
Aktualny klub Vitesse Arnhem
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 67 kg
Wzrost 182 cm

Kacper Kozłowski – kariera

O Kacprze Kozłowskim usłyszeli już prawdopodobnie wszyscy najlepsi skauci pracujący w Europie. Piłkarz ten dysponuje bowiem ogromnym talentem. Jest reprezentantem Polski, uczestnikiem Euro 2020 oraz najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił na mistrzostwach Europy.

Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej Kozłowski stawiał w Bałtyku Koszalin, skąd przeniósł się do Pogoni Szczecin. Swoją przygodę w Szczecinie rozpoczynał od drużyn młodzieżowych, skąd trafił do drużyny rezerw mając okazję występować na poziomie trzeciej ligi, aż w końcu dostał szansę pokazania swoich umiejętności w pierwszym zespole. Portowcy umożliwili mu debiut w Ekstraklasie, gdy ten miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni. 

Kacper Kozłowski na dobre pokazał się w Ekstraklasie w sezonie 2020/21, w którym rozegrał 20 spotkań i stał się jedną z ważniejszych postaci w Pogoni, która na koniec rozgrywek uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli.

Kolejne rozgrywki były jeszcze lepsze w wykonaniu Kozłowskiego, który podczas rundy jesiennej wystąpił w szesnastu spotkaniach zdobywając trzy gole i notując cztery asysty. Świetna gra polskiego zawodnika nie uszła uwadze europejskim skautom, a o gracza Pogoni najbardziej zabiegał angielski Brighton. Klub z Premier League ostatecznie kupił Polaka 5 stycznia 2022 roku za około 11 milionów euro. 

Młody zawodnik został od razu wypożyczony do belgijskiego Royale Union Saint Gilloise, który ma tego samego właściciela, co Brighton. W Belgii Kozłowski miał jednak spore problemy z regularną grą. Ostatecznie przez pół roku wystąpił tylko w dziewięciu spotkaniach, jednak głównie jako rezerwowy zbierając zaledwie 214 minut na placu gry.

Latem 2022 roku wrócił do Anglii, ale nie zagrzał tam dużo miejsca. W sierpniu 2022 roku został wypożyczony do Vitesse Arnhem, a umowa między klubami obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Szansę debiutu w dorosłej reprezentacji Polski otrzymał od Paulo Sousy 28 marca 2021 roku w wygranym 3:0 meczu z Andorą. Portugalski selekcjoner zabrał go na Euro 2020, gdzie Kozłowski wystąpił w meczu z Hiszpanią i Szwecją. Swoją przygodę z Biało-Czerwonymi rozpoczął już w kadrze U15 przechodząc następnie kolejne grupy wiekowe.

Kacper Kozłowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kacper Kozłowski?

Kacper Kozłowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Kacper Kozłowski?

Kacper Kozłowski w trakcie swojej kariery grał w klubach Pogoń Szczecin, Brighton, Union SG i Vitesse Arnhem.