Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski to jeden z najbardziej uzdolnionych polskich piłkarzy. Jest najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy. W zimowym okienku transferowym 2022 trafił z Pogoni do Brighton. Resztę sezonu 2021/22 spędzi na wypożyczeniu w Union St-Gilloise.

Czytaj dalej…

Kacper Kozłowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKacper Kozłowski
Data urodzenia16 października 2003 rok
Miejsce urodzeniaKoszalin
NarodowośćPolska
Aktualny klubUnion St-Gilloise (wypożyczenie z Brighton)
PozycjaŚrodkowy pomocnik
Waga67 kg
Wzrost1,82 m

Kacper Kozłowski – kariera

O Kacprze Kozłowskim usłyszeli już prawdopodobnie wszyscy najlepsi skauci pracujący w Europie. Piłkarz ten dysponuje bowiem ogromnym talentem. Jest reprezentantem Polski, uczestnikiem Euro 2020 oraz najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek wystąpił na mistrzostwach Europy.

Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej Kozłowski stawiał w Bałtyku Koszalin, skąd przeniósł się do Pogoni Szczecin. Portowcy umożliwili mu debiut w Ekstraklasie, gdy ten miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni. Tym samym został najmłodszym piłkarzem, który zagrał w polskiej elicie. Kozłowski z Pogonią zdobył brązowy medal w Ekstraklasie (2021). W 2021 roku został także nominowany do prestiżowej nagrody Golden Boy dla najlepszego młodego zawodnika.

Talent Kozłowskiego nie umknął także Paulo Sousie, który powołał go na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, a następnie dał zadebiutować przeciwko Andorze. Portugalski selekcjoner zabrał go na Euro 2020, gdzie Kozłowski wystąpił w meczu z Hiszpanią i Szwecją.

W zimowym oknie transferowym 2022 Kozłowski trafił z Pogoni do Brighton & Hove Albion za 8 milionów funtów. Wiosnę spędzi jednak na wypożeczeniu w Union St-Gilloise, który ma tego samego właścicielia co Brighton.

Kacper Kozłowski – aktualności