Jakub Moder

Jakub Moder

Jakub Moder to jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia. Jego naturalne miejsce na boisku to środek pola. Na co dzień występuje w Brighton.

Czytaj dalej…

Jakub Moder – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJakub Moder
Data urodzenia7 kwietnia 1999 roku
Miejsce urodzenia Szczecinek
NarodowośćPolska
Aktualny klubBrighton & Hove Albion
PozycjaPomocnik
Waga78 kg
Wzrost1,88 m

Jakub Moder – kariera

Jakub Moder w 2014 roku dołączył do akademii Lecha Poznań, gdzie przechodził kolejne szczeble aż do pierwszego zespołu. Zanim jednak do tego doszło, zdobył cenne doświadczenie w pierwszoligowej Odrze Opole. Następnie wrócił do macierzystego klubu, gdzie stał się kluczowym ogniwem.

Przed rokiem w letnim oknie transferowym został najdroższej sprzedanym zawodnikiem w historii Ekstraklasy. Brighton zapłaciło za 22-latka ponad dziesięć milionów euro. Moder pozostał jednak na pół roku w Lechu, aby zagrać z nim w fazie grupowej Ligi Europy. Na początku 2021 roku przeniósł się definitywnie do Anglii.

4 września 2020 roku Jerzy Brzęczyk dał zadebiutować Moderowi w seniorskiej reprezentacji Polski. Był to mecz z Holandią w Lidze Narodów. Pomocnik Brighton zaliczył już blisko dziesięć występów w kadrze, a liczba ta może się zwiększyć podczas Euro 2020.

Jakub Moder – aktualności