Gabriel
Martinelli

Gabriel Matinelli to brazylijski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od 2019 roku zawodnik Arsenalu. Reprezentant Brazylii.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/Paul Marriott
Imię i nazwisko Gabriel Martinelli
Data urodzenia 2001-06-18
Miejsce urodzenia Guarulhos
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja lewoskrzydłowy
Waga 75 kg
Wzrost 178 cm

Gabriel Martinelli – kariera

Gabriel Martinelli to nietypowy przypadek brazylijskiego piłkarza. Dziś, gdy żaden z zespołów w Europie nie chce przepuścić kolejnego Neymara czy Viniciusa, zawodnicy z Kraju Kawy są z marszu wpisywani do kajetów skautów, a ich karty zawodnicze kosztują fortuny. Tymczasem Martinelli występował dla niewielkiego zespołu Ituano po tym, jak nie przeszedł testów w Manchesterze United czy Barcelonie. Pokazał się podczas Campeonato Paulista 2019, strzelając tam sześć bramek.

Wzbudził zainteresowanie kilku klubów, ale nie doszło do wielkiej licytacji. Arsenal zapłacił za niego latem 2019 roku zaledwie sześć milionów euro. Jak się okazało, była to fenomenalna inwestycja Kanonierów.

Od początku dostawał minuty w pierwszej drużynie, ale pozwolono mu na swobodną adaptację w Premier League. Był głównie rezerwowym, gdy Arsenal wygrywał Puchar Anglii w 2020 roku. Przełomowy okazał się dla niego sezon 2021/2022. Udowodnił, że jest skrzydłowym na miarę Premier League, a jego wartość stale rosła. W kolejnej kampanii, w której Kanonierzy zachwycili Europę, był już jedną z gwiazd drużyny. Obecnie uważa się Martinelliego za jednego z najlepszych młodych skrzydłowych w Europie.

W 2021 roku był on członkiem kadry, która wygrała mistrzostwo olimpijskie. Od marca 2022 roku jest już jednak członkiem seniorskiej reprezentacji Brazylii. Wziął z nią udział w Mistrzostwach Świata w Katarze.

Gabriel Martinelli – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Gabriel Martinelli?

Gabriel Martinelli rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Gabriel Martinelli?

Gabriel Martinelli w trakcie swojej kariery grał w klubach: Ituano FC i Arsenal FC.