Declan
Rice

Declan Rice to angielski piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Aktualnie jest zawodnikiem West Hamu United. W trakcie Euro 2020 został z reprezentacją Anglii wicemistrzem Europy.

Czytaj dalej…

41
IMAGO/MI News
Imię i nazwisko Declan Rice
Data urodzenia 1999-01-14
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Arsenal FC
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 76 kg
Wzrost 185 cm

Declan Rice – kariera

Od momentu, gdy trafił do West Hamu United w wieku 14 lat, nie przestaje się rozwijać. Może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Wysoki, silny i wszechstronny. Był kapitanem Młotów w drużynach U-16, U-18 i U-23. Mając 19 lat, zajął drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego zawodnika West Hamu. Defensywny pomocnik był kapitanem Młotów i już wtedy był uznawany za jednego z najlepszych graczy Premier League na swojej pozycji.

Latem 2023 roku zrobił kolejny krok w swojej karierze. Po jego usługi sięgnął londyński Arsenal, który z tego tytułu przelał na konto Młotów ponad 116 milionów euro.

Pierwotnie grał w reprezentacji Irlandii, ale w marcu 2019 roku zmienił decyzję. Od tamtej pory regularnie występuje w reprezentacji Anglii, występując w jej barwach w finale Ligi Narodów UEFA, a także na Mistrzostwach Europy oraz w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Obecnie Rice jest już nieodzowną postacią dla Synów Albionu. Został z nimi wicemistrzem Europy, wziął też udział w mundialu w Katarze.

Declan Rice – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Declan Rice?

Declan Rice rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 41.

W jakich klubach grał Declan Rice?

Declan Rice w trakcie swojej kariery grał w klubach West Ham United i Arsenal FC.