Declan Rice

Declan Rice

Declan Rice to angielski piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Aktualnie jest zawodnikiem West Hamu United. W trakcie Euro 2020 został z reprezentacją Anglii wicemistrzem Europy.

Czytaj dalej…

Declan Rice – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoDeclan Rice
Data urodzenia14 stycznia 1992 rok
Miejsce urodzeniaLondyn
NarodowośćAnglia
Aktualny klubWest Ham United
PozycjaPomocnik
Waga76 kg
Wzrost1,85 m

Declan Rice – kariera

Od momentu, gdy trafił do West Hamu United w wieku 14 lat, nie przestaje się rozwijać. Może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Wysoki, silny i wszechstronny. Był kapitanem Młotów w drużynach U-16, U-18 i U-23. Mając 19 lat, zajął drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego zawodnika West Hamu. Obecnie defensywny pomocnik to kapitan londyńskiej ekipy i jeden z najlepszych graczy Premier League na swojej pozycji.

Pierwotnie grał w reprezentacji Irlandii, ale w marcu 2019 roku zmienił decyzję. Od tamtej pory regularnie występuje w reprezentacji Anglii, występując w jej barwach w finale Ligi Narodów UEFA, a także na Mistrzostwach Europy oraz w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Obecnie Rice jest już nieodzowną postacią dla Synów Albionu. Został z nimi wicemistrzem Europy, wziął też udział w mundialu w Katarze.

Declan Rice – aktualności