Euro 2020: Finlandia – Belgia

W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej, reprezentację Belgii czeka pojedynek z teoretycznie najsłabszym rywalem w grupie B – reprezentacją Finlandii. W naszej zapowiedzi znajdziecie między innymi aktualne kursy i ofertę bukmacherów, a także nasze typy i przewidywania.

Jeżeli reprezentacja Belgii nie zawiedzie w dwóch pierwszych grupowych spotkaniach, to przed spotkaniem z Finlandią powinna być przynajmniej pewna awansu. Dwa zwycięstwa z dużym prawdopodobieństwem zapewnią im także pierwsze miejsce w grupie. W takiej sytuacji trener Belgów Roberto Martinez mógłby w meczu z Finami oszczędzić swoich podstawowych zawodników i dać im odpocząć przed wymagającą fazą pucharową.

Finowie, którzy uważani są za najsłabszą drużynę grupy B, aby myśleć o awansie muszą przede wszystkim punktować w dwóch pierwszych meczach. W ostatniej konfrontacji z Belgią trudno będzie im o sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki.

Finlandia – Belgia, historia

Co ciekawe, Finowie mają korzystny bilans dotychczasowych spotkań z Belgami, a obie drużyny mierzyły się do tej pory 11 razy (bilans: 4-3-3 na korzyść Finlandii). Ostatnie zwycięstwo Belgowie odnieśli w… 1968 roku, a od tamtej pory obie drużyny mierzyły się siedem razy.

Ostatnią okazję do spotkania się ze sobą miały w czerwcu 2016 roku w Brukseli. Wówczas towarzyska potyczka zakończyła się remisem 1:1.

Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w czerwcu 2000 roku. Towarzyska konfrontacja w Kopenhadze zakończyła się remisem 2:2.

Finlandia – Belgia, kursy

Finowie nie mają większych szans na sprawie niespodzianki w konfrontacji z Belgią. Przynajmniej tak wynika z analizy oferty na to spotkanie przedstawionej przez legalnych bukmacherów. Najwyższy kurs na wygraną Belgów wynosi aktualnie tylko 1,32 i można go znaleźć w ofercie STS.

Przejdź na stronę STS!

Finlandia – Belgia, typy i przewidywania

Nasza redakcja nie przewiduje w tym meczu żadnej niespodzianki, nawet jeżeli pewnie awansu Belgowie zagrają w nim w mocno rezerwowym składzie. Roberto Martinez dysponuje zespołem o zdecydowanie większym potencjale i Finowie nie powinni mieć w tej konfrontacji nic do powiedzenia.

Promocje bukmacherów na Euro 2020

Turniej finałowy Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca. Z pewnością przed tą datą bukmacherzy działający na polskim rynku przedstawią szereg ofert promocyjnych, dostępne też będą bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy. Będziemy o nich informowali na naszych stronach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą STS zakłady bukmacherskie, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski.

Finlandia – Belgia, transmisja

Mecz reprezentacji Finlandii z Danią rozegrany zostanie 22 czerwca o godzinie 21:00. Transmisja “na żywo” z tego pojedynku zaplanowana jest na kanałach TVP2 i TVP Sport.