Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski to piłkarz, który z powodzeniem może występować na obu skrzydłach. Jest reprezentantem Polski oraz piłkarzem Lens.

Czytaj dalej…

Przemysław Frankowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPrzemysław Frankowski
Data urodzenia12 kwietnia 1995 rok
Miejsce urodzeniaGdańsk
NarodowośćPolska
Aktualny klubRC Lens
PozycjaSkrzydłowy
Waga68 kg
Wzrost1,76 m

Przemysław Frankowski – kariera

Zanim Frankowski rozpoczął zagraniczną przygodę, przez kilka lat występował w polskich klubach. Bronił barw Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok. W Ekstraklasie rozegrał prawie 200 meczów. Strzelił w nich blisko 30 goli i zaliczył kilkanaście asyst.

Dobra forma Frankowskiego została doceniona przez Chicago Fire. Niektórzy uważali, że zawodnik podejmuje błędną decyzję. Polak udowodnił jednak, że występy w Stanach Zjednoczonych pozytywnie wpłynęły na jego karierę. Po ponad dwóch latach Frankowski przeniósł się do RC Lens za ponad dwa miliony euro. Tam z miejsca wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W ekipie Ligue 1 grał jako ofensywny wahadłowy, regularnie asystujący kolegom

W seniorskiej reprezentacji Polski Frankowski debiutował jeszcze za kadencji Adama Nawałki w marcu 2018 roku przeciwko Nigerii. Nie znalazł się jednak w kadrze na mundial. Gdy selekcjonerem był Jerzy Brzęczek, Frankowski także otrzymywał zaproszenia na zgrupowania kadry, chociaż nie zawsze. Paulo Sousa zabrał go na Euro 2020. Wystąpił w każdym z trzech spotkań fazy grupowej. Zaliczył nawet asystę przeciwko Szwecji. Regularne występy w jednej z najsilniejszych lig europejskich nie mogły też umknąć Czesławowi Michniewiczowi. Frankowski otrzymał zatem powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Przemysław Frankowski – aktualności