Przemysław
Frankowski

Przemysław Frankowski to piłkarz, który z powodzeniem może występować na obu skrzydłach. Jest reprezentantem Polski oraz piłkarzem Lens.

Czytaj dalej…

29
IMAGO/Naoki Morita
Imię i nazwisko Przemysław Frankowski
Data urodzenia 1995-04-12
Miejsce urodzenia Gdańsk
Narodowość Polska
Aktualny klub RC Lens
Pozycja prawy pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 176 cm

Przemysław Frankowski – kariera

Zanim Frankowski rozpoczął zagraniczną przygodę, przez kilka lat występował w polskich klubach. Bronił barw Lechii Gdańsk i Jagiellonii Białystok. W Ekstraklasie rozegrał prawie 200 meczów. Strzelił w nich blisko 30 goli i zaliczył kilkanaście asyst.

Dobra forma Frankowskiego została doceniona przez Chicago Fire. Niektórzy uważali, że zawodnik podejmuje błędną decyzję. Polak udowodnił jednak, że występy w Stanach Zjednoczonych pozytywnie wpłynęły na jego karierę. Po ponad dwóch latach Frankowski przeniósł się do RC Lens za ponad dwa miliony euro. Tam z miejsca wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. W ekipie Ligue 1 grał jako ofensywny wahadłowy, regularnie asystujący kolegom.

W seniorskiej reprezentacji Polski Frankowski debiutował jeszcze za kadencji Adama Nawałki w marcu 2018 roku przeciwko Nigerii. Nie znalazł się jednak w kadrze na mundial. Gdy selekcjonerem był Jerzy Brzęczek, Frankowski także otrzymywał zaproszenia na zgrupowania kadry, chociaż nie zawsze. Paulo Sousa zabrał go na Euro 2020. Wystąpił w każdym z trzech spotkań fazy grupowej. Zaliczył nawet asystę przeciwko Szwecji. Regularne występy w jednej z najsilniejszych lig europejskich nie mogły też umknąć Czesławowi Michniewiczowi. Frankowski otrzymał zatem powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Przemysław Frankowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Przemysław Frankowski?

Przemysław Frankowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 29.

W jakich klubach grał Przemysław Frankowski?

Przemysław Frankowski w trakcie swojej kariery grał w klubach Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Chicago Fire i RC Lens.