Pedri
Pedri

Pedri to hiszpański piłkarz grający najczęściej na pozycji pomocnika. Jest wschodzącą gwiazdą Barcelony oraz nadzieją hiszpańskiego futbolu.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Sergio Ruiz/Pressin
Imię i nazwisko Pedri
Data urodzenia 2002-11-25
Miejsce urodzenia Tegueste
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 60 kg
Wzrost 174 cm

Pedro Gonzalez Lopez “Pedri” – kariera

Pedri dorastał na Wyspach Kanaryjskich, a pierwsze kroki w zawodowym futbolu stawiał w Las Palmas – klubie, którego był wychowankiem. Dobrymi występami na zapleczu Primera Division przykuł uwagę kilku zespołów, w tym FC Barcelony, która okazała się najbardziej konkretna w negocjacjach.

Katalończycy we wrześniu 2019 roku za łączną kwotę ponad piętnastu milionów euro kupili Pedriego z Las Palmas, który jeszcze sezon 19/20 spędził w swoim dotychczasowym klubie. W lipcu 2020 na stałe przeniósł się do Katalonii.

Na debiut w pierwszej drużynie Barcelony długo czekać nie musiał, bo tylko do września. Swój pierwszy mecz rozegrał przeciwko Villarreal. Młody gracz szybko przebił się do pierwszego składu stając się ważną postacią zespołu. W swoim pierwszym sezonie na Camp Nou rozegrał aż 52 spotkania we wszystkich rozgrywkach wygrywając Superpuchar Hiszpanii.

W kolejnej kampanii wynik ten nie był już tak imponujący, a gracz wystąpił łącznie w 22 spotkaniach. Ilość ta z pewnością imponująca nie jest, ale w znacznym stopniu została zdeterminowana przez kontuzję. Obecny kontrakt Pedriego z Barceloną wygasa w czerwcu 2026 roku, a Hiszpan jest wyceniany na ponad 80 milionów euro.

W młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, Pedri wystąpił w blisko dwudziestu spotkaniach. W dorosłej drużynie narodowej zadebiutował 25 marca 2021 pod wodzą Luisa Enrique. Do tej pory uzbierał nieco ponad dziesięć występów.

Pedri – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Pedri?

Pedri rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Pedri?

Pedri w trakcie swojej kariery grał w klubach Tegueste, Juventud Laguna, UD Las Palmas, FC Barcelona.