Lewis
Hall

Lewis Hall to angielski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Obecnie występuje w Newcastle United, do którego jest wypożyczony z Chelsea. Młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

20
IMAGO/David Rawcliffe
Imię i nazwisko Lewis Hall
Data urodzenia 2004-09-08
Miejsce urodzenia Slough
Narodowość Anglia
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja lewy obrońca
Waga 73 kg
Wzrost 179 cm

Lewis Hall – kariera

Lewis Hall dołączył do szkółki Chelsea w wieku ośmiu lat. Wcześniej szkolił się w Binfield FC. Swoją pierwszą profesjonalną umowę podpisał w 2021 roku, mając zaledwie 17 lat. Już wtedy czasem pojawiał się w kadrze meczowej pierwszej drużyny, ale zadebiutował dopiero w styczniu 2022 roku. Miało to miejsce podczas spotkania trzeciej rundy Pucharu Anglii przeciwko Chesterfield. W debiucie zanotował asystę, stał się też najmłodszym graczem w historii Chelsea, który zaczął w wyjściowym składzie starcie w ramach FA Cup.

Pierwszy występ w Premier League zanotował w listopadzie 2022 roku, a jego The Blues przegrali z Newcastle United. Ostatecznie sezon 2022/2023 skończył z 11 występami we wszystkich rozgrywkach i tytułem najlepszego gracza akademii Chelsea.

W sierpniu 2023 roku został wypożyczony do Newcastle United.

Hall reprezentował Anglię od poziomu U15 aż do teraz, gdy występuje w kadrze U19. Debiut w seniorskim zespole Synów Albionu dopiero przed nim.

Lewis Hall – aktualności