Kamil
Grabara

Kamil Grabara to polski zawodnik, grający na pozycji bramkarza w FC Kopenhaga. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich zawodników. Uczestnik Mistrzostw Świata w Katarze.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Petter Arvidson/Bildbyran
Imię i nazwisko Kamil Grabara
Data urodzenia 1999-01-08
Miejsce urodzenia Ruda Śląska
Narodowość Polska
Aktualny klub FC Kopenhaga
Pozycja bramkarz
Waga 92 kg
Wzrost 185 cm

Kamil Grabara – kariera

Jako junior pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Wawelu Wirek. Następnie dołączył do szkółki piłkarskiej Stadionu Śląskiego Chorzów. Tymczasem w 2014 roku dołączył do Ruchu Chorzów. W szeregach Niebieskich nie rozegrał nawet jednego spotkania w dorosłym zespole, nie przeszkodziło to Kamilowi Grabarze w tym, aby trafić do Liverpoolu. Śląski klub zarobił na transakcji 330 tysięcy Euro.

W angielskiej ekipie grał w drugim zespole. Ostatecznie zaliczył w tej ekipie 34 spotkaniach, w których 11 razy zachował czyste konto. W trakcie swojej przygody z Liverpoolem był wypożyczony między innymi do Aarhus, czy Huddersfield. Tymczasem latem 2021 roku został nowym bramkarzem FC Kopenhagi, kosztując 3,5 mln euro. Tam szybko wywalczył sobie miejsce między słupkami. Jego forma stale rosła i już w pierwszym sezonie pomógł nowej drużynie w wywalczeniu mistrzostwa Danii.

Forma prezentowana na duńskich boiskach sprawiła również, że latem 2023 roku był mocno łączony z kilkoma czołowymi europejskimi klubami.

Jego regularność i dobre występy – również w europejskich pucharach – nie umknęły Czesławowi Michniewiczowi. Grabara zadebiutował w reprezentacji Polski 1 czerwca 2022 roku podczas meczu Ligi Narodów przeciwko Walii (2:1). Bramkarz wziął udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, choć pierwotnie nie znalazł się w ostatecznej kadrze. Poważna kontuzja Bartłomieja Drągowskiego sprawiła jednak, że bramkarz Kopenhagi zajął jego miejsce.

Kamil Grabara – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kamil Grabara?

Kamil Grabara rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 1.

W jakich klubach grał Kamil Grabara?

Kamil Grabara w trakcie swojej kariery grał w klubach Wawel Wirek Ruda Śląska, Stadion Śląski Chorzów, Ruch Chorzów, Liverpool FC, Aarhus GF, Huddersfield Town i FC Kopenhaga.