Bartosz
Kapustka

Bartosz Kapustka to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika w Legii Warszawa. Były gracz Leicester City czy Freiburga, a także były reprezentant kraju. Uczestnik Euro 2016 i mistrz Polski z Wojskowymi w sezonie 2020/2021.

Czytaj dalej…

67
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Bartosz Kapustka
Data urodzenia 1996-12-23
Miejsce urodzenia Tarnów
Narodowość Polska
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 72 kg
Wzrost 179 cm

Bartosz Kapustka – kariera

Kariera Bartosza Kapustki potoczyła się bardzo szybko. Trafił do Cracovii w wieku 15 lat, a już dwa lata później awansował do pierwszej drużyny. Robił świetne wrażenie w Ekstraklasie za sprawą swojej szybkości, przebojowości i dryblingu. Dobra forma i słaba dyspozycja rywali sprawiła, że otrzymał od Adama Nawałki powołanie na Euro 2016. Rozegrał świetny mecz przeciwko Irlandii, po którym zachwycał się nim sam Gary Lineker.

Mistrzostwa Europy okazały się świetnym polem wystawowym. Po zawodnika zwróciło się Leicester City, czyli ówczesny – sensacyjny – mistrz Premier League. Kapustka zaakceptował ofertę, choć wielu ekspertów uważało, że to za wcześnie dla Polaka, by mógł rywalizować w najtrudniejszej fizycznie lidze na świecie. Okazało się, że mieli rację. W teorii Kapustka był piłkarzem Lisów przez cztery lata, ale w tym czasie był dwukrotnie wypożyczany – do Freiburga i OH Leuven. W pierwszej drużynie Leicester rozegrał zaledwie trzy mecze. Anglicy bez żalu oddali go latem 2020 roku do Legii Warszawa za darmo.

W Ekstraklasie odżył. Był istotnym elementem drużyny, która w sezonie 2020/2021 sięgnęła po mistrzostwo kraju. Gdy tylko jest zdrowy, może liczyć na regularną grę przy Łazienkowskiej.

Jako się rzekło, Kapustka przebojem wdarł się do reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej w 2015 roku, a ostatni mecz rozegrał… w listopadzie 2016 roku. Jego bilans dla Biało-czerwonych zamknął się, jak dotąd, w 14 spotkaniach, w których strzelił trzy bramki.

Bartosz Kapustka – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Bartosz Kapustka?

Bartosz Kapustka rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 67.

W jakich klubach grał Bartosz Kapustka?

Bartosz Kapustka w trakcie swojej kariery grał w klubach: Cracovia, Leicester City, SC Freiburg, OH Leuven i Legia Warszawa.