Radosław Majecki

Radosław Majecki

Radosław Majecki to polski zawodnik, grający na pozycji bramkarza. Od lata 2020 roku broni barw AS Monaco, ale sezon 2022/2023 spędza na wypożyczeniu w Cercle Bruegge.

Czytaj dalej…

Radosław Majecki – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoRadosław Majecki
Data urodzenia16 listopada 1999 rok
Miejsce urodzeniaStarachowice
NarodowośćPolska
Aktualny klubCercle Bruegge
PozycjaBramkarz
Waga78 kg
Wzrost1,91 m

Radosław Majecki – kariera

Wychowanek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którego dołączył do Legii Warszawa. W pierwszym zespole Wojskowych znalazł się latem 2016 roku. W międzyczasie zbierał doświadczenie w Stali Mielec. Ze stołeczną ekipą wygrał dwukrotnie mistrzostwo Polski.

Radosław Majecki w styczniu 2020 roku został bohaterem transferu do drużyny z Księstwa. Monaco wydało siedem milionów euro na transakcję z udziałem Polaka, po czym pozwoliło mu dokończyć sezon w Legii na zasadzie wypożyczenia. W Ligue 1 nie zdołał jednak z miejsca zaistnieć w pierwszym składzie. Przez pierwsze dwa lata rozegrał dla AS Monaco zaledwie 11 spotkań – z czego tylko jedno ligowe – przez co zdecydowano się na kolejne wypożyczenie. Sezon 2022/2023 Majecki spędza w belgijskim Cercle Bruegge. Tam broni regularnie.

W październiku 2022 roku Majecki doznał zaszczytu debiutu w seniorskiej reprezentacji Polski. Otrzymał 33 minuty w meczu z San Marino. Był jednym z kandydatów do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Katarze, ale ostatecznie musiał uznać wyższy status w kadrze, jakim cieszą się Wojciech Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski czy Kamil Grabara.

Radosław Majecki – aktualności