Matty Cash

Matty Cash

Matty Cash jest prawym obrońcą Aston Villi, w barwach której zadebiutował w Premier League. Jego dziadkowie pochodzą z Polski, a sam zawodnik stara się o uzyskanie polskiego paszportu.

Czytaj dalej…

Matty Cash – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoMatty Cash
Data urodzenia7 sierpnia 1997 roku
Miejsce urodzeniaSlough
NarodowośćAnglia
Aktualny klubAston Villa
PozycjaObrońca
Waga64 kg
Wzrost1,85 m

Matty Cash – kariera

Matty Cash urodził się 7 sierpnia 1997 roku w angielskim Slough i ma polskie korzenie. Jego dziadek wyemigrował do Anglii w trakcie drugiej wojny światowej i poznał tam swoją żonę, która jest babcią zawodnika. Już w Anglii urodziła się mama Casha – Barbara Tomaszewska.

Cash pierwsze kroki w piłce stawiał w Wycombe Wanderers i FAB Academy. W 2014 roku przeniósł się do szkółki Nottingham Forest, którego piłkarzem był aż do lipca 2016 roku. W międzyczasie trzy miesiące spędził na wypożyczeniu w FC Dag & Red.

W pierwszej drużynie Nottingham Forest zadebiutował w wieku 18 lat i 11 miesięcy, w wygranym 4:3 meczu Championship z Burton Albion. W barwach Nottingham rozegrał, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, 141 spotkań, zdobywając 13 bramek i notując 15 asyst.

Na debiut na boiskach Premier League musiał poczekać ponad cztery lata. Po dobrym w jego wykonaniu sezonie 2019/20 sięgnęli po niego przedstawiciele Aston Villi, wykładając za niego ponad 14 milionów funtów. Prawy obrońca w angielskiej ekstraklasie zadebiutował 21 września 2020 roku w meczu z Sheffield United. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i sezon 2020/21 zakończył z 28 występami w Premier League. Jest pewnym punktem swojego zespołu także w sezonie 2021/22.

Aktualnie Cash stara się o uzyskanie polskiego obywatelstwa, które niewykluczone, że umożliwi mu występy w reprezentacji Polski.

Matty Cash – aktualności