Maik
Nawrocki

Maik Nawrocki to polski piłkarz niemieckiego pochodzenia, występujący na pozycji środkowego obrońcy. Wychowanek Werderu Brema, od 2023 roku zawodnik Celticy. Członek szerokiej kadry Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze, ostatecznie nie otrzymał jednak powołania.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Łukasz Grochała/Cyfrasport
Imię i nazwisko Maik Nawrocki
Data urodzenia 2001-02-07
Miejsce urodzenia Brema
Narodowość Polska
Aktualny klub Celtic FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 74 kg
Wzrost 185 cm

Maik Nawrocki – kariera

Maik Nawrocki narodził się w niemieckiej Bremie. To w tamtejszym Werderze stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Nigdy jednak nie zapomniał o polskich korzeniach i gdy uznał, że nie ma szans na grę w pierwszym składzie, został wypożyczony do Warty Poznań. Mając 20 lat nie zdołał jednak wedrzeć się do jedenastki Warciarzy. Podczas półrocznego okresu w stolicy Wielkopolski rozegrał zaledwie trzy mecze. Zdołał jednak zwrócić uwagę Legii Warszawa.

Wojskowi również postanowili wypożyczyć Nawrockiego. W sezonie 2021/2022 rozegrał dla nich łącznie 29 meczów, pokazując swój potencjał. Warszawiacy nie zastanawiali się długo i latem sprowadzili stopera już na stałe. Kosztowało to ich 1,5 miliona euro. Inwestycja od razu zaczęła się zwracać. Nawrocki był etatowym członkiem wyjściowego składu Legii i pukał do drzwi reprezentacji Polski. Znalazł się nawet w szerokiej kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze. Na turniej ostatecznie jednak nie pojechał i wciąż czeka na debiut w seniorskiej kadrze narodowej.

W sezonie 2022/23 rozegrał na boiskach Ekstraklasy 25 spotkań, zdobywając w nich cztery gole. Świetna postawa zaprocentowała zagranicznym transferem, bowiem rękę do niego wyciągnęli przedstawiciele Celticu. 26 lipca 2023 roku podpisał pięcioletni kontrakt ze szkockim klubem, który wyłożył za niego pięć milionów euro.

Maik Nawrocki – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Maik Nawrocki?

Maik Nawrocki rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Maik Nawrocki?

Maik Nawrocki w trakcie swojej kariery grał w klubach: Werder Brema, Warta Poznań i Legia Warszawa.