Maik Nawrocki

Maik Nawrocki

Maik Nawrocki to polski piłkarz niemieckiego pochodzenia, występujący na pozycji środkowego obrońcy. Wychowanek Werderu Brema, od 2021 roku zawodnik Legii Warszawa. Członek szerokiej kadry Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze, ostatecznie nie otrzymał jednak powołania.

Czytaj dalej…

Maik Nawrocki – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMaik Nawrocki
Data urodzenia7 lutego 2001 roku
Miejsce urodzeniaBrema
NarodowośćPolska
Aktualny klubLegia Warszawa
Pozycjaśrodkowy obrońca
Waga74 kg
Wzrost1,90 m

Maik Nawrocki – aktualności

Maik Nawrocki – kariera

Maik Nawrocki narodził się w niemieckiej Bremie. To w tamtejszym Werderze stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Nigdy jednak nie zapomniał o polskich korzeniach i gdy uznał, że nie ma szans na grę w pierwszym składzie, został wypożyczony do Warty Poznań. Mając 20 lat nie zdołał jednak wedrzeć się do jedenastki Warciarzy. Podczas półrocznego okresu w stolicy Wielkopolski rozegrał zaledwie trzy mecze. Zdołał jednak zwrócić uwagę Legii Warszawa.

Wojskowi również postanowili wypożyczyć Nawrockiego. W sezonie 2021/2022 rozegrał dla nich łącznie 29 meczów, pokazując swój potencjał. Warszawiacy nie zastanawiali się długo i latem sprowadzili stopera już na stałe. Kosztowało to ich 1,5 miliona euro. Inwestycja zdaje się zwracać. Nawrocki jest już etatowym członkiem wyjściowego składu Legii i puka do drzwi reprezentacji Polski. Znalazł się nawet w szerokiej kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze. Na turniej ostatecznie jednak nie pojechał i wciąż czeka na debiut w seniorskiej kadrze narodowej.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Maik Nawrocki?

Maik Nawrocki rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Maik Nawrocki?

Maik Nawrocki w trakcie swojej kariery grał w klubach: Werder Brema, Warta Poznań i Legia Warszawa.