Francuski pomocnik ustanowił rekord na Euro 2024

Według danych opublikowanych przez "OptaJoe", reprezentacja Francji nie straciła bramki przez 451 minut, kiedy N'Golo Kante przebywał na boisku podczas Euro 2024. To imponujące osiągnięcie jest nowym rekordem podczas wielkiego turnieju uzyskanym przez piłkarza występującego w polu z Europy.

N'Golo Kante
Obserwuj nas w
Meng Gao / Alamy Na zdjęciu: N'Golo Kante

Imponujące osiągnięcie N’Golo Kante

Do półfinału mistrzostw Europy 2024 przygotowują się reprezentacje Hiszpanii, Francji, Anglii oraz Holandii. We wtorek Trójkolorowi zmierzą się z ekipą prowadzoną przez Luisa de la Fuente w Monachium. Francuzi ostatni raz wygrali europejski czempionat 24 lata temu. W trakcie tegorocznego turnieju stracili jedną bramkę z gry. Miało to miejsce w Dortmundzie przeciwko reprezentacji Polski, kiedy Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny.

POLECAMY TAKŻE

Podopieczni Didiera Deschampsa nie dali się pokonać w spotkaniach z Austrią, Holandią, Belgią i Portugalią. Nie byłoby doskonałej defensywy bez obecności N’Golo Kante, który wyśrubował świetny wynik w trakcie Euro 2024.

Jak wskazuje “OptaJoe” w mediach społecznościowych, Francuzi nie stracili gola przez 451 minut, gdy na murawie przebywał N’Golo Kante. Ponadto żaden piłkarz z pola z europejskich drużyn nie może pochwalić się podobnym wyczynem w historii mistrzostw Europy, jak i świata.

Kante jest jest znany ze swojej niestrudzonej pracy na boisku i umiejętności przechwytywania kluczowych podań. Jego obecność na boisku jest nieoceniona dla selekcjonera. 33-letni Francuz latem zeszłego roku przeprowadził się z Chelsea FC do Al-Ittihad. W 2018 roku był jednym z liderów Trójkolorowych podczas ich triumfu na mundialu. Łącznie uzbierał już 60 występów w Les Bleus i zapisał na swoim koncie dwie bramki.

Komentarze