Hakan Calhanoglu

Hakan Calhanoglu

Hakan Calhanoglu to wszechstronnie uzdolniony piłkarz. Turek może grać na wielu pozycjach w ofensywie. W swojej karierze grał na niemieckich i włoskich boiskach. Aktualnie jest zawodnikiem Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

Hakan Calhanoglu – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoHakan Calhanoglu
Data urodzenia8 lutego 1994 rok
Miejsce urodzeniaMannheim
NarodowośćTurcja
Aktualny klubInter Mediolan
PozycjaOfensywny pomocnik
Waga76 kg
Wzrost1,78 m

Hakan Calhanoglu – kariera

Calhanoglu piłkarsko dorastał w Niemczech. Właśnie tu wyrobił sobie markę uzdolnionego i kreatywnego gracza. Swoje umiejętności prezentował w: Karlsruher S.C., HSV Hamburg oraz Bayerze Leverkusen. Na poziomie pierwszej Bundesligi rozegrał ponad 100 spotkań. Strzelił w nich blisko 30 goli i dołożył ponad 20 asyst.

W 2017 roku AC Milan zdecydował się zapłacić za Calhanoglu ponad 20 milionów euro. Nie były to stracone pieniądze, ponieważ Turek prezentował dobrą i w miarę stabilną dyspozycję. Mimo tego nie wywalczył z mediolańczykami żadnego trofeum. Pomógł im jednak wrócić do Ligi Mistrzów. Szansę występu w tych rozgrywkach otrzyma natomiast od nowego pracodawcy, czyli Interu Mediolan.

Mając 19 lat Calhanoglu zadebiutował w pierwszej reprezentacji Turcji. Rozegrał dla niej już kilkadziesiąt spotkań. Dwukrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy (2016, 2021). W obu przypadkach Turcy nie wyszli jednak z grupy.

Hakan Calhanoglu – aktualności