Gleison
Bremer

Gleison Bremer to brazylijski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2022 roku zawodnik Juventusu. Najlepszy defensor Serie A w sezonie 2021/2022. Reprezentant Brazylii.

Czytaj dalej…

3
IMAGO/Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Gleison Bremer
Data urodzenia 1997-03-18
Miejsce urodzenia Itapitanga
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Juventus FC
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 188 cm

Gleison Bremer – kariera

Gleison Bremer stosunkowo późno rozpoczął karierę. Do pierwszego klubu, Desportivo Brasil, dołączył już w wieku 17 lat. Stamtąd wypożyczono go na rok do Sao Paulo, a po powrocie wytransferowano do Atletico Mineiro. To tam ugruntował swoją pozycję w najwyższej lidze brazylijskiej, skąd już tylko krok dzieli najlepszych od transferu do Europy.

Taka historia przydarzyła się Bremerowi. Latem 2018 roku zgłosiło się po niego Torino, płacąc Atletico Mineiro zaledwie sześć milionów euro. Długo wydawało się jednak, że i taka kwota może okazać się zbyt wysoka. Brazylijczyk potrzebował dwóch lat, by okrzepnąć na Starym Kontynencie. W 2020 roku wskoczył już jednak do wyjściowego składu i odwdzięczył się Walterowi Mazzarriemu, który na niego postawił. Prezentował się wybornie pod obiema bramkami. Pod koniec sezonu 2021/2022 wybrano go najlepszym defensorem Serie A, choć grał przecież w zespole średniej kategorii.

O usługi stopera toczyła się zażarta walka. Tę wygrał rywal zza miedzy Torino, czyli wielki Juventus. Stara Dama zapłaciła za Bremera ponad 41 milionów euro, łącząc się z nim na pięć lat. Szybko wskoczył do wyjściowego składu.

Bremer późno zadebiutował w reprezentacji Brazylii. Miało to miejsce we wrześniu 2022 roku, czyli gdy miał już 25 lat. Zdążył już jednak poczuć smak mundialu. Wziął bowiem udział w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie wystąpił w dwóch meczach.

Gleison Bremer – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Gleison Bremer?

Gleison Bremer rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 3.

W jakich klubach grał Gleison Bremer?

Gleison Bremer w trakcie swojej kariery grał w klubach: Desportivo Brasil, Sao Paulo FC, Atletico Mineiro, Torino FC i Juventus FC.