Filip
Marchwiński

Filip Marchwiński to polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Od początku seniorskiej kariery związany z Lechem Poznań, z którym w sezonie 2021/2022 zdobył mistrzostwo Polski.

Czytaj dalej…

10
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Filip Marchwiński
Data urodzenia 2002-01-10
Miejsce urodzenia Poznań
Narodowość Polska
Aktualny klub Lech Poznań
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 72 kg
Wzrost 187 cm

Filip Marchwiński – kariera

Filip Marchwiński jest wychowankiem Lecha. Od samego początku w Poznaniu wiązano z nim ogromne nadzieje i traktowano jako kolejnego zawodnika, który zostanie sprzedany za duże pieniądze. Pomocnik w pierwszym zespole zadebiutował w wieku zaledwie 16 lat, zdobywając przy tym swoją premierową bramkę.

Początki Marchwińskiego były imponujące. Młodziutki piłkarz wszedł do drużyny bez większych kompleksów i błyskawicznie pokazał swój duży talent. Z biegiem czasu nie wszystko ułożyło się jednak po myśli jego oraz władz Lecha. Marchwiński przestał być tak efektywny i zaczął irytować kibiców swoimi nieudanymi zagraniami.

Coraz mniej wskazuje na to, że Marchwiński będzie kiedykolwiek bohaterem dużego zagranicznego transferu. W sezonie 2022/2023 trener John van den Brom odważniej na niego postawił, co zaowocowało bramkami w Ekstraklasie i Lidze Konferencji Europy. To wciąż za mało, by myśleć o kontynuowaniu kariery w mocniejszej lidze.

Marchwiński od najmłodszych lat jest również związany z juniorskimi zespołami polskiej kadry. Aktualnie jest członkiem drużyny narodowej do lat 21, w której zadebiutował w 2020 roku.

Filip Marchwiński – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Filip Marchwiński?

Filip Marchwiński rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Filip Marchwiński?

Filip Marchwiński w trakcie swojej kariery grał w klubach: Lech Poznań.