Filip Marchwiński – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoFilip Marchwiński
Data urodzenia10 stycznia 2002 roku
Miejsce urodzeniaPoznań
NarodowośćPolska
Aktualny klubLech Poznań
Pozycjaofensywny pomocnik
Waga72 kg
Wzrost1,87 m

Filip Marchwiński – aktualności

Filip Marchwiński – kariera

Filip Marchwiński jest wychowankiem Lecha. Od samego początku w Poznaniu wiązano z nim ogromne nadzieje i traktowano jako kolejnego zawodnika, który zostanie sprzedany za duże pieniądze. Pomocnik w pierwszym zespole zadebiutował w wieku zaledwie 16 lat, zdobywając przy tym swoją premierową bramkę.

Początki Marchwińskiego były imponujące. Młodziutki piłkarz wszedł do drużyny bez większych kompleksów i błyskawicznie pokazał swój duży talent. Z biegiem czasu nie wszystko ułożyło się jednak po myśli jego oraz władz Lecha. Marchwiński przestał być tak efektywny i zaczął irytować kibiców swoimi nieudanymi zagraniami.

Coraz mniej wskazuje na to, że Marchwiński będzie kiedykolwiek bohaterem dużego zagranicznego transferu. W sezonie 2022/2023 trener John van den Brom odważniej na niego postawił, co zaowocowało bramkami w Ekstraklasie i Lidze Konferencji Europy. To wciąż za mało, by myśleć o kontynuowaniu kariery w mocniejszej lidze.

Marchwiński od najmłodszych lat jest również związany z juniorskimi zespołami polskiej kadry. Aktualnie jest członkiem drużyny narodowej do lat 21, w której zadebiutował w 2020 roku.

Jaki numer na koszulce ma Filip Marchwiński?

Filip Marchwiński rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 11.

W jakich klubach grał Filip Marchwiński?

Filip Marchwiński w trakcie swojej kariery grał w klubach: Lech Poznań.