Ben
Chilwell

Ben Chilwell to angielski lewy obrońca, występujący obecnie w barwach Chelsea. Wraz z The Blues sięgnął po Ligę Mistrzów oraz Superpuchar Europy. Wcześniej wraz z kolegami z Leicester City świętował sensacyjne mistrzostwo Anglii w 2016 roku. Wicemistrz Europy z reprezentacją Anglii.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/Jeremy Landey
Imię i nazwisko Ben Chilwell
Data urodzenia 1996-12-21
Miejsce urodzenia Milton Keynes
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja lewy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 178 cm

Ben Chilwell – kariera

Ben Chilwell w wieku trzynastu lat trafił do akademii Leicester City i tam przebijał się przez kolejne grupy wiekowe. W 2015 roku włączono go do seniorskiej kadry i choć nie rozegrał ani jednego spotkania w Premier League może dopisać sobie do CV tytuł mistrza Anglii w sezonie 2015/2016. Wraz z upływem lat jego rola w zespole Lisów rosła, aż wreszcie stał się podstawowym lewym obrońcą, co doprowadziło go też do występów w reprezentacji Anglii.

Latem 2020 roku Chelsea koniecznie chciała wzmocnić lewą stronę defensywy i wydała na Chilwella ponad 50 milionów euro. Po raz kolejny Anglik miał szczęście być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. W połowie sezonu Franka Lamparda zastąpił Thomas Tuchel, który doprowadził The Blues do triumfu w Lidze Mistrzów. 24-latek był pierwszym wyborem niemieckiego trenera na lewej stronie defensywy, notując we wszystkich rozgrywkach 42 występy. Dobra forma przyniosła mu powołanie na Euro 2020, gdzie jednak nie rozegrał ani minuty. Nie pomogła mu też w tym obowiązkowa kwarantanna, której musiał poddać się wraz z Masonem Mountem po spotkaniu fazy grupowej przeciwko reprezentacji Szkocji (0:0). Mimo tego może poszczycić się tytułem wicemistrza Europy. Rok po wywalczeniu tego tytułu był pewniakiem do wyjazdu do Kataru. Niestety, tuż przed turniejem doznał poważnej kontuzji uda, która uniemożliwiła mu wyjazd na najważniejszy turniej w swojej karierze.

Ben Chilwell – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ben Chilwell?

Ben Chilwell rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 21.

W jakich klubach grał Ben Chilwell?

Ben Chilwell w trakcie swojej kariery grał w klubach Leicester City i Chelsea FC.