Euro 2020: Belgia – Rosja

Z wielkimi ambicjami do rywalizacji w Euro 2020 przystąpi reprezentacja Belgii, która nie bez przyczyny jest wymieniana w gronie faworytów. Przed dwoma laty drużyna prowadzona przez Roberto Martineza zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji, a cztery lata temu dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, gdzie wówczas niespodziewanie przegrała z Walią.

Udział w finałach Mistrzostw Europy w 2020 roku rozpocznie od pojedynku z jednym z gospodarzy turnieju – reprezentacją Rosji. Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Kriestowskim w Sankt Petersburgu. Rosjanie tym samym będą mieli po swojej stronie atut własnego boiska, ale mimo to, za faworyta spotkania grupy B uznawana jest Belgia.

Rosjanie podczas dwóch ostatnich turniejów o Mistrzostwo Europy rywalizację kończyli na fazie grupowej. Teraz ich ambicje sięgają znacznie wyżej, ale z pewnością jednym z kluczy do wyjścia z grupy będzie wynik pierwszego meczu z Belgią.

Belgia – Rosja, historia

Belgowie z Rosją czy też Związkiem Radzieckim mierzyli się do tej pory 12 razy i bilans przemawia na ich korzyść. Wygrali bowiem sześć spotkań, czy czterech zwycięstwach rywali. Pozostałe dwa mecze zakończyły się remisami.

Warto również dodać, że Belgowie w konfrontacjach ze swoim pierwszym grupowym rywalem podczas Euro 2020 są niepokonani od dziesięciu pojedynków.

Co ciekawe obie drużyny rywalizowały ze sobą podczas… eliminacji do Euro 2020. Oba spotkania zakończyły się wygranymi Belgów, którzy najpierw w Brukseli wygrali 3:1, a następnie nie dali szans rywalom w Sankt Petersburgu, zwyciężając wysoko 4:1.

Belgia – Rosja, kursy

Belgia – Rosja 1×2 kursy
Wygrana
Belgii
Remis Wygrana
Rosji
STS 1,80 3,50 4,75 Sprawdź ofertę STS
Betclic 1,80 3,75 4,60 Sprawdź ofertę Betclic
PZBuk 1,76 3,60 4,75 Sprawdź ofertę PZBuk
Fortuna 1,85 3,45 4,10 Sprawdź ofertę Fortuny
LVBet 1,78 3,65 4,85 Sprawdź ofertę LVBet
Milenium Sprawdź ofertę Milenium
Etoto 1,80 3,70 4,90 Sprawdź ofertę Etoto
forBET 1,90 3,30 4,40 Sprawdź ofertę forBET
NAJWYŻSZY KURS
Kursy aktualne na 04.02.2020 13:07

Mimo, że Rosjanie zagrają przed własną publicznością i u siebie, to według legalnych bukmacherów faworytem do odniesienia zwycięstwa jest reprezentacja Belgii. Kursy na takie zdarzenie kształtują się obecnie w granicach 1.76-1.90. Najwyższy można znaleźć w ofercie forBET.

Przejdź na stronę forBET!

Belgia – Rosja, typy i przewidywania

Rosjanie do pojedynku z Belgią z pewnością przystąpią z chęcią rewanżu za porażki podczas meczów eliminacyjnych. Z kolei Belgowie, którzy myślą o medalach, nie mogą obawiać się rywali. Do pojedynku w Sankt Petersburgu przystąpią w roli faworyta i każdy inne rozstrzygnięcie niż ich zwycięstwo będzie można uznać za niespodziankę.

Promocje bukmacherów na Euro 2020

Turniej finałowy Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca. Z pewnością przed tą datą bukmacherzy działający na polskim rynku przedstawią szereg ofert promocyjnych, dostępne też będą bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy. Będziemy o nich informowali na naszych stronach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą STS zakłady bukmacherskie, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski.

Belgia – Rosja, transmisja

Pojedynek Belgii z Rosją zapowiada się zdecydowanie najciekawiej spośród trzech spotkań, które rozegrane zostaną w sobotę 13 czerwca. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00, a transmisję “na żywo” będzie można obejrzeć na kanałach TVP1 i TVP Sport.